اردور مغز آرتیشو - آکابانو

مجله زندگی ایده آل:

,<a style='color:#000' title='اردور' href='http://www.akairan.com/ashpazi/ordoor/'>اردور</a> <a style='color:#000' title='مغز' href='http://akairan.com/ashpazi/sondewich1/29584.html'>مغز</a> آرتیشو,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='دسرهای خوشمزه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسرهای خوشمزه</a>


مواد لازم:


روش تهیه:

بهتر است برای تهیه این اردور از کنسرو آرتیشو که به شکل کاسه ای است، استفاده کنیم چون کنسرو آرتیشو در دو نوع کاسه ای و گل به فروش می رسد؛ پنیر لبنه، سیر، ادویه ها و آب لیموترش را مخلوط می کنیم. سپس توسط قیف داخل کاسه آرتیشو پر کرده؛ روی آن را با ترشی دانه خردل می پوشانیم. برای تزئین از بادام هندی استفاده می کنیم.

نکته:

در بازار کنسرو، مغز آرتیشو به دو صورت کاسه ای و گل موجود است. بهتر است برای درست کردن این اردور از حالت کاسه ای آن استفاده کنیم. در صورتی که آرتیشوی تازه در دسترس داشته باشیم، می توانیم مغز آن را بخارپز کرده، استفاده کنیم.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال