تیرامیسو ایتالیایی - طرز تهیه تیرامیسوی ایتالیایی - Tiramisu - آکابانو

آکایران : 

 

تیرامیسو شکلاتی

 

بنا به گزارش آکابانو : بیسکوییت لیدی فینگر 20 عدد . تخم مرغ 6 عدد . شکر 1 لیوان  . شکلات چیپسی 1 لیوان

روغن مایع 1/4 لیوان . پنیر ماسکارپونه یا خامه ای 2 لیوان . قهوه سرد 1 لیوان . پودرکاکائو  3 قاشق غذاخوری

 

,تیرامیسو,ایتالیایی,دسر,انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه

 

طرز تهیه : تخم مرغ ها و شکر را داخل کاسه ای فلزی یا شیشه ای بریزید و مخلوط کنید.

 

قابلمه ای را از اب پر کنید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و بخار کند سپس کاسه تخم مرغ و شکر را روی حرارت بخار اب قرار دهید و با همزن دستی حدود 5 دقیقه بزنید تا رنگ مایه کرم شود.

 

,تیرامیسو,ایتالیایی,دسر,انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه

 

کاسه را از روی بخار اب بردارید و روی میز قرار دهید و مجدد مخلوط کنید و تا زمانی که احساس کنید مواد خنک شده است این کار را ادامه دهید ( 5 تا 10 دقیقه طول میکشد ) ، پس از خنک شدن پنیر خامه ای یا پنیر ماسکارپونه را اضافه و خوب مخلوط کنید تا یکدست شود.

 

قهوه آماده سرد ( برای تهیه قهوه باید 1 قاشق چایخوری قهوه را با 1 قاشق چایخوری شکر و 1 لیوان اب مخلوط کنید و روی حرارت هم بزنید تا به جوش بیاید ) ، 2 لیوان آب جوش ، پودر کاکائو و روغن مایع را مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا مواد ترکیب شوند.

 

,تیرامیسو,ایتالیایی,دسر,انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه
 

 

کرم را با چپیس های شکلاتی مخلوط کنید ، بیسکوییت ها را به نوبت داخل مخلوط قهوه که آماده کرده اید بزنید و ته ظرف بچینید ( باید بیسکوییت ها را سریع داخل قهوه بزنید و خارج کنید تا بیسکوییت ها شل نشوند ).

 

مقداری از کرم تیرامیسو را روی بیسکوییت ها پخش کنید و به همین صورت 2 – 3 لایه بیسکوییت و کرم روی هم قرار دهید ، لایه آخر و پس از پخش کردن کرم مقداری پودر کاکائو روی تیرامیسو بپاشید و چند ساعت در یخچال قرار دهید تا دسر سرد شود ( بهتر است دسر یک شب داخل یخچال بماند ).

 

لايک انتشار در تلگرام