سیب زمینی - سیب زمینی کبابی پنیری - آکابانو

آکایران : 

 

سیب زمینی کبابی پنیری

 

بنا به گزارش آکابانو : سیب زمینی 4 عدد  .  روغن زیتون 1/4 لیوان  .  پنیر پارمزان رنده شده 1/4 لیوان  .  نمک 1/2 قاشق چایخوری

پودر سیر 1/4 قاشق چایخوری  .  فلفل 1/2 قاشق چایخوری  .  جعفری ریز خرد شده 1 قاشق غذاخوری

 

,سیب,زمینی,کبابی,انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه

 

طرز تهیه : سیب زمینی ها را خوب بشویید سپس با پوست از وسط به دو قسمت کنید و هر قسمت را به 3 قسمت برش بزنید ( هر سیب زمینی 6 برش میشود ) ، برش ها را یک شکل و یک اندازه بزنید تا در زمان پخت سیب زمینی ها یکنواخت کباب شوند.

 

داخل کاسه ای آب سرد و مقداری یخ بریزید ، سیب زمینی ها را به مدت 30 دقیقه داخل کاسه آب و یخ بریزید و پس از این مدت با دستمال کاغذی خوب خشک کنید و رطوبت اضافی سیب زمینی ها را بگیرید.

 

,سیب,زمینی,کبابی,انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه

 

سیب زمینی ها را پس از اینکه خوب خشک کردید داخل کیسه فریزر بریزید سپس نمک ، فلفل و پودر سیر را به سیب زمینی ها اضافه کنید و تکان دهید تا مواد جذب سیب زمینی ها شود سپس روغن زیتون را اضافه کنید ، مجدد کمی تکان دهید تا روغن نیز جذب سیب زمینی ها شود ( به این دلیل روغن را آخر اضافه میکنید که مانع از جذب ادویه ها نشود ).

 

داخل سینی فر کاغذ روغنی قرار دهید و سیب زمینی ها را روی آن بچینید ، سینی را داخل فر با حرارت 240 درجه سانتیگراد به مدت 30 – 40 دقیقه قرار دهید تا سیب زمینی ها خوب برشته و طلایی شوند.

 

,سیب,زمینی,کبابی,انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه

 

سیب زمینی های کباب شده را هانطور داغ داخل کاسه ای بریزید سپس مخلوط پنیر پارمزان رنده شده و جعفری خرد شده را اضافه کنید ، کمی کاسه را تکان دهید تا مواد مخلوط شوند سپس داخل ظرف بریزید و با سس گوجه فرنگی سرو کنید.

 

نکته ها : در صورت تمایل میتوانید از پنیرهای دیگر مانند پنیر پیتزا نیز استفاده کنید ، به جای روغن زیتون ار روغن مایع نیز میتوانید استفاده کنید ، بهتر است این پیش غذا را داغ سرو کنید.

 

لايک انتشار در تلگرام