طرز تهیه کرم بروله کدو حلوایی - آکابانو

آکایران : 

 

بروله کدو حلوایی

 

بنا به گزارش آکابانو : خامه پرچرب  2 و 1/2 لیوان  .  عصاره وانیل 1 قاشق چایخوری  .  زرده تخم مرع 16 عدد

شکر قهوه ای 1/4 لیوان  .  شکر سفید 1 لیوان  .  دارچین 1 قاشق چایخوری

نمک 1/4 قاشق چایخوری  .  زنجبیل 1/4 قاشق چایخوری  .  پوره کدو حلوایی 1 لیوان

 

 

طرز تهیه: فر را تا دمای 165 درجه سانتی گراد گرم کنید.

 

خامه پرچرب و وانیل را در یک شیر جوش سنگین بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کمی بجوشد. در یک کاسه، زرده تخم مرغ، شکر قهوه ای، 3/4 لیوان از شکر سفید، دارچین، نمک، زنجبیل و پوره کدو را باهم خوب هم بزنید.

 

1 لیوان از خامه را درون مخلوط تخم مرغی بریزید و آرام هم بزنید، سپس آن را درون بقیه خامه سرازیر کنید و به مدت 1 دقیقه به شدت هم بزنید. قالبهای کرم بروله را حاضر کنید و آنها را پر کنید.

 

قالبها را در سینی فر قرار دهید و به مدت 15 دقیقه در فر بپزید. سپس آنها را بیرون بیاورید و وقتی قالبشان کمی خنک شد، آنها را به مدت 4 تا 6 ساعت درون یخچال قرار ذهید تا سفت شوند. وقتی کرم بروله حاضر شد می توانید کمی شکر روی آن بپاشید و با کمک فندک آشپزخانه آن را روی دسر ذوب کنید.

 

 

,طرز تهیه کرم بروله <a style='color:#000' title='کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10182.html'>کدو حلوایی</a>,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> با <a style='color:#000' title='کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10182.html'>کدو حلوایی</a>,<a style='color:#000' title='دسر کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9825.html'>دسر کدو حلوایی</a>,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>انواع دسر</a> ، <a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>های خوشمزه

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام