طرز تهیه دسر شکلاتی پاناکوتا - آکابانو
آکایران :خامه 300 میلی لیتر
شیر 100 میلی لیتر
شکلات تخته ای 100 گرم
شکر 80 گرم
وانیل 1 قاشق چایخوری
پودر ژلاتین 2 قاشق مرباخوری

طرز تهیه:1. اول ازهمه یه ظرف مناسب بذار روی گاز. خامه و شیر رو بریز توش و باهم مخلوط کن. باید خوب هم بزنی تا خامه قشنگ تو شیر حل بشه.
بنا به گزارش آکاایران : 2. حالا همین طور که شیر و خامه دارن تو هم می جوشن، شکر رو هم اضافه کن و با یک قاشق چوبی هم بزن. باید مدام و مدام هم بزنی تا شکر حل بشه.
3. روش بن ماری رو که بلدی. همون حرارت غیرمستقیم و اینا. پودر ژلاتین رو با کمی آب سرد روی حرارت غیرمستقیم حل کن و بذار کنار. حواست باشه تو یه ظرف دیگه ها. به ظرف شیر و خامه کاری نداشته باشی ها.
4. خب حالا برو سراغ شیر و خامه تا وقتی دیدی به جوش اومد سریع از روی حرارت برش دار و بذارش کنار تا یه کم خنک بشه. یه کم ها. یخ نزنه یه وقت.
5. حالا شکلات تخته ای رو به شیر و خامه اضافه کن و اونقدر بزن تا اثری از تخته های شکلات نباشه و کلاً با شیر یکی شده باشه.
6. حالا وانیلتو بریز تو ژلاتین و خوب هم بزن تا باهم یکی بشن و دست به دست هم بدن. بعدش ژلاتین رو که خیلی منتظره، بریز تو شیر و خامه و شکلات.
7. از این ظرفای جینگیلی مستونی هستن، ازون قشنگا که واسه ژله ازش استفاده می کنن. حالا همه موادتو بریز تو اون ظرف قشنگا. اگه نداری هم برو بخر. بدو. بعد که موادتو ریختی تو ظرف قشنگ باید بذاریشون تو یخچال. فریزر نه، فقط یخچال. 5 ساعت هم کافیه. باید بذاری خوب خودشو بگیره. همچین که خودشو گرفت ظرفو از یخچال بیار بیرون تا خیلی هم خودشو نگیره برات. بعد با چاقو دور ظرفو جدا کن و یک بشقاب بذار روی ظرفو عملیات برعکس کنون رو انجام بده و دسرتو تحویل بگیر.
8. حالا با هر میوه ای که داری یا پودر قهوه یا خامه روی دسرتو تزیین کن و بذار جلوی مهمون. به چشماشونم نگاه کن. اوه اوه. کی باورش میشه؟ پاناکوتا! ایول.

نکته


اگر قهوه دوست داری یک قاشق چای خوری قهوه همون اول بریز تو شیر و خامه که دارن می جوشن. طعمش خیلی بی نظیر میشه.

نکته


اگه مهمونات اهل کالری و کالری بازی هستن به جای شکلات پر کالری از شکلات تلخ استفاده کن.

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط