طرز تهیه ژلــه تصویری - آکابانو
آکایران :ژله آلوورا 1بسته
بستنی یا خامه به میزان لازم
رنگ خوراکی به میزان لازم

لوازم طراحی روی ژله :

کاغذ شکری یا روغنی 1عدد
قلموی سه صفر 1عدد
طرح مورد نظر ــــ
,طرز تهیه , آموزش,روش تهیه,انواع دسر ، پیش غذا،دسرهای خوشمزه

آکابانو: طرز تهیه ژلــه تصویری


برای درست کردن یه ژله تصویری اول ژله آلوورا تون رو بابستنی یا خامه مخلوط کنید تا یه ژله سفید رنگ برای پایه کار بدست بیاریم
بنا به گزارش آکابانو : میتونید از شیر با ژلاتین هم بجای ژله آلوورا استفاده کنید
وژله رو بزارید توی یخچال تا خوب ببندد
حالا میریم سراغ طراحی ابتدا طرح مورد نظرتون (ابتدا سعی کنید از طرح های ساده تر که ظریف کاریه کمتری دارن استفاده کنید) را انتخاب کنید می تونید عکس را جستجو و پرینت بگیرید! اگرم نقاشیتون خوبه خودتان طرحتان را بکشید! انتخاب عکس برای انتخاب رنگ پایه ی ژله مهمه! که البته بهتر است از پایه شیری سفید (همان پایه ژله خرده شیشه) استفاده کنید که طرحتان خوب مشخص شود زمانیکه طرحتان را بر اساس اندازه ژله انتخاب کردید و پایه ژله تان هم مشخص شد! حال ژله تان را آماده کنید و بگذارید یخچال تا خوب ببنده!
بریم سراغ طرح :رنگ هایی که می خواهید را انتخاب کنید از رنگ های خوراکی که معمولا ویلتون استفاده می کنند قلم موی سه صفر هم دم دستتون باشه (قلم موی بسیار نازک که تذهیب کارا ازش استفاده میکنن) حالا طرحتان را روی کاغذ مورد نظرتان که چاپ کردید یا کشیدید پشت و رو کنید و با قلم موی سه صفر و رنگ خوراکی مشکی طرح را دورگیری کنید
بگذارید کاملا خشک شود اگر دوست داشتید طرحتان را رنگ آمیزی کنید بعد از آن دورگیری را انجام دهید وقتی خشک شد با رنگ های خوراکی دیگر داخل طرحتان را رنگ آمیزی کنید (می توانید در این مرحله رنگ آمیزی نکنید همان دورگیری را که انجام دادید طرح را روی ژله برگردانید و پس از جدا کردن کاغذ روی همان ژله شروع به رنگ آمیزی کنید)
در این حین ژله را برگردانید ژله باید خوب بسته شده باشد.
وقتی طرحتان خوب خشک شده بود ژله را از یخچال در آورید و سطح آن را خشک کنید بخصوص اگر روی کاغذ معمولی طرحتان را کشیدید. سپس طرح را روی ژله قرار دهید ( از سمتی که رنگ زدید چون می خواهیم تصویر روی ژله بیوفته)
کمی با دست فشار دهید و مطمئن شوید که طرح از کاغذ جدا شده و روی ژله منتقل می شود اگر نشده بود بگذارید ۱۵ دقیقه ای بماند و بعد کاغذ را جدا کنید با عجله کارتان را خراب نکنید گاهی ممکن است زمان بیشتری طول بکشد صبور باشید.
کاغذ را به آرامی جدا کنیدصبر، دقت و حوصله کلید کار است .
اگر می خواهید می توانید از شکلات ذوب شده و کرم آیسینگ برای کشیدن طرح استفاده کنید.
برای تثبیت کار ژله رو برای1ساعت توی یخچال قرار بدید و بعد ژله تصویریتون آمادســـت.
لايک انتشار در تلگرام