دسر خربزه - آکابانو


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/20156132354840a.jpgمواد لازم دسر خربزه :خربزه

۱ عدد

100 گرم / 23 کالری

خامه

۴۰۰ گرم

100 گرم / 350 کالری

خاک قند

۶ قاشق سوپخوری

100 گرم / 400 کالری

گردو

۱ فنجان

100 گرم / 688 کالری

سیب

۱ فنجان

100 گرم / 55 کالری

انگور

۰.۵ فنجان

100 گرم / 80 کالری

وانیل

۰.۵ قاشق مربا خوری

100 گرم / 330 کالری

آناناس کنسرو شیرین

۱ فنجان

100 گرم / 45 کالریطرز تهیه دسر خربزه :


*. ابتدا انگوری را که دانه های ریز سفید و قرمز دارد دانه کرده، گردوی تازه را پوست گرفته، سیب را خرد کرده، کمپوت آناناس را خرد کرده و برای این دسر از خربزه درشت که در حدود ۳ تا ۴ کیلو وزن دارد و کاملاً شیرین و بدون لک است استفاده می کنیم.


*. خامه را با خامه قند و نصف قاشق چای خوری وانیل مخلوط می کنیم می زنیم تا فرم بگیرد خربزه را می شوئیم و پوست می کنیم به حدی که سفتی پوست به کلی گرفته شود نصف خامه را کنار می گذاریم گردو و سیب و آناناس را با نصف خامه مخلوط می کنیم. خربوزه را به شکل زنبیل درست می نمائیم.


*. یعنی مقداری از روی خربزه را به پهنای ۲ تا ۳ انگشت جدا می کنیم دو طرف آن را به قدری که نصف خربزه باقی بماند خالی می نمائیم تخم های خربزه و لیزی داخل خربوزه را بیرون می آوریم و داخل آن را با خامه و میوه که مخلوط شده پر می کنیم قطعاتی که از دو طرف خربزه برداشته ایم.


*. به شکل لوزی می بریم و خربزه را در ظرف قشنگ متناسبی قرار می دهیم و قطعات لوزی خربزه را دور می چنیم و خامه ساده را نصف می کنیم نصف آن را با رنگ مخصوص شیرینی یا کمی ژله رنگی قرمز مخلوط می نمائیم خامه ساده و رنگی را در دو قیف می ریزیم و روی خربزه و دسته آن را تزیین می کنیم و مقداری خامه روی قطعات اطراف خربزه می ریزیم و با دانه های انگور دسته و اطراف خربزه را زینت می دهیم.


خواص آناناس :


*. همچنین کلسیم، فسفر، آهن، منیزیم، پتاسیم، سدیم و منگنز از دیگر املاح و مواد معدنی تشکیل دهنده آناناس به شمار می آیند. آناناس منبع غنی از ویتامین C بوده و حاوی ویتامین A و B1 و B2 است.


اختصاصی آکاایران


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال