کرم شکلاتی ساده برای بچه ها - آکابانوایران


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/2015613072650a.jpgمواد لازم کرم شوکولائی برای ۶ نفر :شیر

۲/۱ لیتر(۲ لیوان معمولی)

100 گرم / 110 کالری

شکر

۲۰۰ گرم(۱ لیوان معمولی)

100 گرم / 400 کالری

شوکولات بدون مغز

۲۵۰ گرم یا ۴ قاشق سوپخوری کاکائو

100 گرم / 500 کالری

زرده تخم مرغ

۶ عدد

100 گرم / 339 کالری

آرد سفید نرم

۲ قاشق سوپخوری سرخالی(۴۰ گرم)

100 گرم / 360 کالریطرز تهیه کرم شوکولائی :


*. این کرم بسیار ساده و آسان تهیه می شود و اکثر بچه ها آن را دوست دارند.آرد را در ظرفی ریخته،شیر را کم کم روی آن می ریزیم و هم می زنیم تا آرد در شیر حل شود.بعد مایه را روی حرارت ملایم گذاشته، مرتب هم می زنیم تا جوش آمده کمی غلیظ شود.کاکائو یا شکلات را در شیر ریخته،و همزدن را ادامه می هیم.


*. تا شیر یکی دو جوش بزند.زرده تخم مرغ را با شکر و وانیل مخلوط کرده خوب هم می زنیم تا کاملا سفید و سفت شود.شیر را کم کم روی زرده تخم مرغ می ریزیم و مخلوط می کنیم.یک بار دیگر ظرف را روی حرارت ملایم می گذاریم و مرتب هم می زنیم تا فقط مایه یک جوش بزند و خامی زرده گرفته شود.


*. مایه را در ظرف مناسبی می ریزیم و ظرف را در یخچال می گذاریم تا کرم سرد شده کمی سفت شود و با همان ظرف سرو می کنیم.می توانیم ۱۵۰ گرم خامه را با ۳ قاشق سوپخوری پودر قند و کمی وانیل مخلوط کنیم و با همزن برقی بزنیم تا کمی سفت شود و خامه را در ظرف جداگانه ریخته با کرم سرو کنیم.


خواص تخم مرغ :


*. تخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.


اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام