کرپ پرتقالی


در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کرپ گوشت و قارچ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.


طرز تهیه کرپ <a style='color:#000' title='پرتقال' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5161.html'>پرتقال</a>ی,مواد لازم کرپ <a style='color:#000' title='پرتقال' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5161.html'>پرتقال</a>ی,درست کردن کرپ <a style='color:#000' title='پرتقال' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5161.html'>پرتقال</a>ی

آموزش کرپ پرتقالی


مواد لازم برای خمیر کرپ :


آرد

4/3 لیوان

100 گرم / 360 کالری

تخم مرغ

1 عدد

100 گرم / 147 کالری

شیر

1 لیوان

100 گرم / 110 کالری

کره آب شده

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 737 کالری

پودر قند

کمی

100 گرم / 400 کالری


مواد لازم برای بادام و پرتقال :


کره

100 گرم

100 گرم / 737 کالری

شکر

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 400 کالری

بادام پودر شده

2/1 لیوان

100 گرم / 612 کالری

رنده پوست پرتقال

1 قاشق سوپخوری

نامشخص

آب پرتقال

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 33 کالری

اسانس بادام

چند قطره

نامشخص


طرز تهیه کرپ گوشت و قارچ :

*. آرد،تخم مرغ و 2/1 لیوان از شیر را با هم مخلوط کنید و بعد از 10 ثانیه بقیه شیر و کره آب شده را به مواد بیفزایید و با همزن بزنید تا صاف و یکدست شود. خمیر را داخل پارچ بریزید و نیم ساعت به آن استراحت دهید.تابه مناسبی را انتخاب کنید و روی حرارت بگذارید.

*. کف ان را با کمی کره چرب کنید و وقتی به اندازه کافی گرم شد 4/1 لیوان از خمیر کرپ را داخل تابه بریزید. تابه را تکان دهید تا در همه جای تابه پخش شود. 30 ثانیه آن را بپزید و داخل ظرف بگذارید. روی کرپ را با پارچه بپوشانید تا گرم بماند

*. .برای درست کردن بادام و پرتقال ابتدا کره نرم را با همزن بزنید تا به شکل کرم درآید. بعد شکر و پودر بادام را اضافه و مخلوط کنید. در انتها رنده پوست پرتقال،اسانس بادام و آب پرتقال را اضافه کنید.فر را با 350 درجه فارنهایت گرم کنید.

*. داخل هر کرپ یک قاشق سوپخوری از مخلوط بالا بمالید و چهارتا کنید.(ابتدا به نیم و بعد به یک چهارم تا کنید) کرپ ها را داخل ظرف پیرکس چرب شده بگذارید و روی ان را پودر قند الک کنید. 10 تا 15 دقیقه کرپ ها را گرم کرده و با بستنی سرو کنید.

*. کرپ را می توان با سبزیجات و گوشت به عنوان غذا سرو کرد یا با انواع کرم ها،خامه و میوه به عنوان دسر استفاده کرد.نکته: برای تهیه خمیر کرپ همیشه اول آرد و شیر را با هم مخلوط کنید و پس از آن تخم مرغ را اضافه کنید. این روش موجب جلوگیری از به وجود آمدن دانه های سفت داخل خمیر خواهد شد.

خواص بادام :

*. برای رفع بیماریهای سینه ، روغن بادام شیرین را با هموزن آن عسل و یک زرده تخم مرغ مخلوط کنید که بصورت خمیر یکنواختی داراید سپس به آن جوشانده گل ختمی اضافه کرده و یک قاشق چایخوری از انرا بفاصله هر سه ساعت بخورید .


اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام