طرز تهیه حلوای شیری - آکابانوایراندر این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن حلوای شیری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش <a style='color:#000' title='حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>حلوا</a>ی شیری,<a style='color:#000' title='طرز تهیه حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>طرز تهیه حلوا</a>ی شیری,مواد لازم <a style='color:#000' title='حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>حلوا</a>ی شیری

مواد لازم حلوای شیری

مواد لازم حلوای شیری :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آرد

یک پیمانه

100 گرم / 360 کالری

شیرخشک پرچرب

یک پیمانه

100 گرم / 500 کالری

روغن

یک پیمانه

100 گرم / 900 کالری

شکر

یک پیمانه

100 گرم / 400 کالری

زعفران ساییده شده

به مقدار لازم

100 گرم / 310 کالری

گلاب

نصف پیمانه

نامشخص


روش پخت حلوای شیری :

*. ابتدا شیره حلوا را درست کنید. برای این کار یک پیمانه آب جوش را در کاسه ای بریزید و شکر، زعفران و گلاب را به آن اضافه کنید و آن قدر با قاشق هم بزنید تا مایعی یکدست حاصل شود. این کار را می توانید روی شعله اجاق گاز انجام دهید تا مواد با سرعت بیشتری در آب حل شوند.تابه نچسبی آماده کرده، روغن را در آن بریزید.

*. روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا داغ شود، سپس آرد و شیرخشک را همزمان اضافه کنید و روی شعله ملایم مدام هم بزنید تا مخلوط آرد و شیرخشک در روغن تفت داده شود و تغییررنگ پیدا کند.نکته : برای آنکه از کافی بودن مقدار سرخ شدن مخلوط آرد و شیر خشک مطمئن شوید، کمی از مخلوط آردی سرخ شده را داخل نعلبکی بریزید.

*. مقداری شیره به آن اضافه کنید و مرتب هم بزنید. اگر از رنگ حاصل راضی بودید، زمان اضافه کردن شیره به مخلوط آردی رسیده است. در غیر این صورت، سرخ کردن آرد و شیر خشک را ادامه دهید. وقتی زمان ریختن شیره رسید، آن را کم کم در تابه بریزید و مدام هم بزنید تا حلوا حالت سفت به خود بگیرد و به اصطلاح روغن بیندازد.

نکته یک : از شیر خشک بچه استفاده نکنید زیرا حلوای شما بی مزه خواهد شد.

نکته 2: کافی میت (Coffee mate) نیز برای این کار مناسب نیست چون گلوله گلوله می شود و حلوا ظاهر نامناسبی پیدا می کند.

خواص زعفران :
*. زعفران در درمان اختلالات لکه زرد شبکیه که در سنین سالخوردگی ایجاد می شود موثر است. مصرف زعفران در رژیم غذایی از پیشرفت بیماریهای ژنتیک چشم جلوگیری می کند و به همین علت مصرف متعادل آن به سالخوردگان و افراد مبتلا به بیماری های چشم توصیه می شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام