بستنی پای سیب

<a style='color:#000' title='بستنی' href='http://akairan.com/ashpazi/deser-sos/17188.html'>بستنی</a> کرم دار,<a style='color:#000' title='بستنی' href='http://akairan.com/ashpazi/deser-sos/17188.html'>بستنی</a> خامه ای،<a style='color:#000' title='بستنی' href='http://akairan.com/ashpazi/deser-sos/17188.html'>بستنی</a> میوه ای,<a style='color:#000' title='بستنی' href='http://akairan.com/ashpazi/deser-sos/17188.html'>بستنی</a> سی<a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>

بستنی پای سیب

مواد لازم

پنیر خامه ای

2 فنجان

شیر

1 فنجان

زرده تخم مرغ

7 عدد

شکر

یک چهام فنجان

وانیل

نصف ق چ

شکر قهوه ای

1 ق غ

چوب دارچین

1 عدد

مواد سیب میانی

سیب مکعبی خرد شده

3 فنجان

شکر قهوه ای روشن

یک سوم فنجان

کره

2 ق غ

پودر دارچین

سه چهارم ق چ

نمک

یک چهارم ق چ

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه بستنی پای سیب آشنا میکنیم .

خامه ، شیر و 1 ق غ شکر را در قابلمه ای کوچک مخلوط نمده روی حرارت به جوش بیاورید .

در این حین در کاسه ای دیگر زرده تخم مرغ و باقیمانده ی شکر را هم بزنید تا یکدست شود . شیر که به جوش آمد شعله را کم کنید .

حین هم زدن زرده تخم مرغ شیر داغ را کم کم به صورت نواری باریک و با فاصله اضافه کرده هم بزنید که تخم مرغ نبندد سپس دوباره مخلوط را به قابلمه برگردانید و روی حرارت متوسط به پایین هم بزنید تا غلیظ شود . اگر از دماسنج آشپزخانه استفاده میکنید باید دمای مخلوط را 180 درجه فارنهایت نشان دهید . سه دقیقه اجازه دهید در همین حدود دما بماند سپس از روی حرارت برداشته وانیل و شکر قهوه ای را اضافه کرده هم بزنید تا شکر حل شود .

چوب دارچین را اضافه کرده در ظرف را ببندید و حداقل 3 ساعت و ترجیحا 1 شب در یخچال بگذارید بماند .

برای تیه مواد میانی سیب : سیب ، شکر قهوه ای ، کره و پودر دارچین را مخلوط کرده روی حرارت متوسط بگذارید تا به جوش آمده حدود 8 دقیقه بجوشانید شکر حل شود و سیب ها نرم شوند . شعله را خاموش کرده نمک را اضافه کرده مخلوط نمایید و کناری بگذارید خنک شود سپس رویش را پوشانده در یخچال بگذارید کاملا سرد شود .

خلط بستنی را در بستنی ساز ریخته و مطابق دستورش عمل کنید . زمانی که حجم مواد 1 و نیم برابر و نرم شد سیب دارچینی را اضافه کرده هم بزنید تا یکدست شود سپس بستنی را به ظرف مناسب منتقل کرده و حداقل 1 ساعت در فریزر بگذارید بماند سپس سرو نمایید .

اگر بستنی ساز ندارید میتوانید مواد بستنی را در فریزر گذاشته و هر نیم ساعت تا یک ساعت یک بار هم بزنید تا نرم و حجیم شود .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط