نگیماکی گوشت و مارچوبه – فینگر فود ژاپنی

فینگر فود برای مهمانی,فینگر فود برای تولد,رول <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a> و مارچوبه

نگیماکی گوشت و مارچوبه – فینگر فود ژاپنی

مواد لازم برای 24 رول

مارچوبه

24 ساقه باریک

سویا سس

نصف فنجان

شکر

یک چهارم فنجان

ساقه سبز پیازچه

1 مشت

فیله گوشت گاو

700 گرم

فلفل سیاه تازه پودر شده

به میزان لازم

طرز تهیه :

در این مقاله از آکابانو شما را با طرز تهیه نگیماکی گوشت و مارچوبه – فینگر فود ژاپنی آشنا میکنیم .

گریل یا تابه ی گریل را کاملا داغ کنید . یا این که برویلر فر را روشن کنید تا گرم شود .

یک قابلمه ی متوسط را با آب و نمک روی حرارت بگذارید تا به جوش آید . ساقه های مارچوبه را به اندازه ی 8 سانتی برش زده و قسمت انتهایی آن ها را برای مصارف بعدی کنار بگذارید . سرهای مارچوبه را به آب در حال جوش اضافه کرده و حدود 1 دقیقه بجوشانید در حدی که رنگشان روشن شود ولی هنوز ترد باشند .

مارچوبه ها را آبکشی کرده و بلافاصله در یک ظرف حاوی آب یخ بریزید و کاملا سرد که شدند دوباره آب کشی کرده کناری بگذارید .

سویا سس و شکر را مخلوط کنید و هم بزنید تا شکر حل شود و کناری بگذارید . پیازچه ها را به اندازه ی 8 سانتی برش بزنید و از طول برش زده بازشان کنید و کناری بگذارید .

فیله های گوشت گاو را به قطعاتی با ضخامت نیم سانتی برش زده و کمی بکوبید تا حد امکان نازک شوند سپس به اندازه ی مسطتیل هایی 5 * 10 سانتی برش بزنید .

فیله های آماده شده را در مخلوط سویا سس بزنید و در سینی بچینید و رویشان فلفل بپاشید و روی هر کدام 1 تکه پیازچه و 2 تکه مارچوبه بگذارید و تکه های گوشت را دورشان رول کنید و کناری بگذارید تا تمام فیله ها رول شوند .

رولهای گوشت و مارچوبه را در فر یا روی گریل کباب کنید . یک طرفشان که پخت رویش سس کشیده بچرخانید و سمت دیگر را هم بپزید . پخت فیله ها حدود 2 دقیقه طول خواهد کشید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط