برای صبحانه تخم مرغ کاستارد و انبه با شورت برد درست کنید

صبحانه سورپرایز,صبحانه کامل,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> کاستارد

برای صبحانه تخم مرغ کاستارد و انبه با شورت برد درست کنید

برای 8 – 10 نفر

برای این صبحانه نیاز به 10 عدد پوست تخم مرغ خالی شسته و تمیز نیاز دارید البته نگرن نباشید میتوانید به جای پوست تخم مرغ از پیاله های شیشه ای یا ظروف دلخواهتان هم استفاده کنید فقط دیگه صبحانه تون سورپرایزشو از دست میده و شبیه تخم مرغ عسلی نمیشه .

فر را با دمای 100 درجه سانتیگراد روشن کید .

سر تخم مرغها را با ضربه ی قاشق بشکنید مراقب باشید بقیه ی پوست تخم مرغ ترک برندارد .

تخم مرغ ها را خالی کرده و با آب گرم تمیز بشوییدشان . 2 تا از تخم مرغ ها را برای تهیه ی کاستارد نیاز دارید و بقیه را در یخچال برای استفاده در تهیه کیک یا غذای روز بعد نگهداری کنید .

پوستهای تخم مرغ را در سینی فر چیده و 20 – 25 دقیقه در فر بگذارید تا حرارت ببینند و استرلیزه شوند و سپس کناری بگذارید تا کاملا خنک شوند .

مواد لازم کاستارد

شیر

1 فنجان

تخم مرغ کمی زده شده

2 عدد

شکر

یک چهارم فنجا

وانیل

یک چهارم فنجان

طرز تهیه :

در این مقاله از آکابانو به شما آموزش میدهیم برای صبحانه تخم مرغ کاستارد و انبه با شورت برد درست کنید .

پوستهای تخم مرغ را آماده کرده داخل جعبه ی تخم مرغ یا جا تخم مرغی آماده بگذارید .

شکر و شیر را با هم مخلوط نموده روی حرارت متوسط بگذارید تا شیر داغ شود ولی به جوش نیاید سپس از روی حرارت برداشته تخم مرغ را اضافه کرده مدام هم بزنید دوباره مواد را روی حرارت برگردانید و به هم زدن ادامه دهید تا کاستارد غلیظ شود . سپس از روی حرارت برداشته وانیل را اضافه نمایید .

کاستارد را داخل پوستهای تخم مرغ یا ظرفهایی که آماده کرده بودید ریخته و در یخچال بگذارید تا خودش را ببندد و این بین شروع به درست کردن زرده های تخم مرغ بکنید :

مواد لازم برای تهیه زرده تخم مرغ دسر

انبه پوست گرفته و خرد شده

1 عدد متوسط

شکر

2 ق غ

آب لیمو

یک چهارم ق چ

انبه را به همراه شکر و آب لیمو پوره کنید و به یک قیف با ماسوره ساده منتنقل نمایید .

وقتی کاستارد خودش را گرفت با قاشق کمی وسطش را خالی کنید و جایش را با پوره انبه پر کرده دوباره در یخچال بگذارید تا موقع پذیرایی .

مواد لازم برای شورت برد

کره

1 فنجان

شکر

2 ق غ

پودر شکر

نصف فنجان

نمک

یک چهارم ق چ

آرد

2 فنجان

صبحانه سورپرایز,صبحانه کامل,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> کاستارد
فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود .

کره و شکر را با هم مخلوط نموده م بزنید تا کاملا ترکیب شوند . پودر شکر را اضافه کرده هم بزنید تا یکدست شود . وانیل را هم اضافه کرده مخلوط نمایید .

یک فنجان آرد و نمک را اضافه کرده با سرعت پایین همزن مخلوط کنید تا مواد حالت خمیری بگیرند . بقیه ی آرد را هم اضافه کرده کاملا مخلوط کنید تا یکدست شوند .

خمیر را در یک سینی آرد پاشی شده به قطر 1 سانتی باز کرده رویش را بپوشانید و نیم ساعت در یخچال بگذارید تا سفت و سرد شود . سپس از یخچال خارج کرده و دوباره با وردنه رویش بکشید تا قطرش به نیم سانتیمتر برسد .

خمیر را برش بزنید یا قالب بزنید و در سینی فر بچینید و به مدت 20 – 25 دقیقه برای خمیر کامل و 7 – 10 دقیقه برای خمیر هایی که قالب زده اید در فر بگذارید تا بپزند و کمی اطرافشان طلایی شود .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال