بستنی قهوه سنتی

بستنی,بستنی سنتی,بستنی خانگی

بستنی قهوه سنتی

مواد لازم برای 1 لیتر بستنی

خامه قنادی

2 فنجان

شیر

1 فنجان

شکر

2 ق غ

دانه قهوه

یک سوم فنجان

زرده تخم مرغ

6 عدد

شکر

یک چهارم فنجان

پودر فوری اسپرسو

3 و نیم ق چ

عصاره وانیل

یک چهارم ق چ

طرز تهیه :

در این مقاله از آکابانو شما را با طرز تهیه بستنی قهوه سنتی آشنا میکنیم .

در قابلمه ای متوسط شیر و 2 قاشق شکر را به جوش بیاورید . دانه های قهوه را 30 ثانیه در مایکروفر گرم کنید و شیر گرم را به دانه های قهوه اضافه کرده رویش را بپوشانید و نیم تا یک ساعت بگذارید بماند .

دانه های قهوه را از شیر کشیده و قابلمه را روی حرارت بگذارید و دوباره شیر را به جوش بیاورید .

زرده تخم مرغ را هم بزنید و حین هم زدن یک چهارم فنجان شکر را 1 قاشق 1 قاشق اضافه کنید وقتی شیر به جوش آمد شعله زیرش را کم کنید .

حین هم زدن تخم مرغ شیر داغ را به صورت نواری باریک و کم کم به تخم مرغ اضافه کرده مدام هم بزنید و وقتی تمام شیر را اضافه کردید دوباره مواد را به قابلمه برگردانده روی حرارت متوسط به پایین هم بزنید تا به غلظت سس برسد . ( دمای 180 درجه فارنهایت را باید نشان دهد بعد ازین که مواد به این دما رسید 5 دقیقه دیگر به هم زدن روی حررات ادامه دهید ) پودر اسپرسو را اضافه کرده هم بزنید تا حل شود سپس مواد را از روی حرارت برداشته وانیل را اضافه نمایید .

مواد آماده شده را در یک سینی ریخته رویش را با پلاستیک پوشانده 5 – 10 دقیقه در فریزر بگذارید تا سرد شده به دمای اتاق برسد سپس به یک ظرف در دار مناسب منتقل کرده و یک شب در فریزر بگذارید بماند و یخ بزند .

مواد یخ زده را به بستنی ساز منتقل کرده و مطابق دستور بستنی ساز عمل کنید . وقتی حجم بستنی یک و نیم برابر شد دوباره مواد را به ظرف در دار منتقل کرده نیم ساعت دیگر حداقل در فریزر بگذارید بماند و سفت شود .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال