طرز تهیه کرپ - آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن کرپ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

پخت کرپ,طرز تهیه کرپ,طرز تهیه <a style='color:#000' title='شیر' href='http://akairan.com/ashpazi/ghazaye-koodak/2013525211228.html'>شیر</a>ینی کرپ

به نقل از آکاایران : نحوه پخت کرپ

مواد لازم برای 16 تا 18 عدد کرپ :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شیر

1 لیوان

100 گرم / 110 کالری

آرد سفید نرم

یک لیوان 125 گرم

100 گرم / 360 کالری

تخم مرغ

5 عدد

100 گرم / 147 کالری

روغن مایع

4 تا 5 قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

آرد سفید نرم (اهالی چین و ژاپن غالبا کرپ را با آرد برنج نرم تهیه می کنند.)

طرز تهیه کرپ :

*. کرپ در حقیقت نوعی نان نازک است که در تابه کوچک روی حرارت ملایم تهیه می شود و مواد مختلفی از قبیل گوشت، پنیر ، سبزی و مربا میان آن گذاشته ، پس از پیچیدن مصرف می گردد . کرپ را می توان قبلا تهیه کرده ، چند روز در یخچال نگهداری نمود.مسئله مهم در تهیه کرپ نازکی و ظرافت آن است.

*. تمام مواد را مخلوط کرده ، خوب هم می زنیم تا مایه ای کاملا صاف و بدون گلوله بدست آید. در صورتی که به آسانی آرد در مایه حل نشد ، آن را از صافی رد می کنیم. تابه کوچک دسته داری را که بهتر است از جنس تفلون باشد ، کمی چرب کرده.

*. روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا گرم شود.3 تا 4 قاشق سوپخوری از مایه میان تابه می ریزیم و تابه را می غلطانیم تا سطح تابه از مایه پوشیده شود.تابه را دوباره روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا کرپ کمی برشته شود و آن را در سینی بر می گردانیم.

*. به همین ترتیب تمام کرپ ها را آماده می کنیم.باید توجه داشت کرپ ها حتی المقدور نازک تهیه شوند.اگر از مایه مقدار بیشتری در تابه بریزیم ، کرپ ها ضخیم می شوند و لطف خود را از دست می دهند. این نکته قابل توجه است که مواد لازم را باید در قسمت برشته.

*. کرپ ریخته و بعد آن را لوله کرد و بعد سرخ نمود.مگر کرپ هایی که در آنها مربا و خامه ریخته می شود . در این صورت باید دو طرف کرپ را برشته کرد که بعد از ریختن مواد داخل کرپ احتیاجی به سرخ کردن طرف دیگر نداشته باشیم.

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال