دسر کرپ پرتقالی - آکابانو


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/20156132232320a.JPGمواد لازم دسر پرتقالی :آرد

۴/۳ لیوان،تخم مرغ یک عدد

100 گرم / 360 کالری

شیر

یک لیوان

100 گرم / 110 کالری

کره آب شده

۲ قاشق سوپخوری

100 گرم / 737 کالری

پودرقند

کمی

100 گرم / 400 کالری

کره

۱۰۰ گرم

100 گرم / 737 کالری

شکر

۲ قاشق سوپخوری

100 گرم / 400 کالری

بادام پودر شده

۲/۱ لیوان

100 گرم / 612 کالری

رنده پوست پرتقال

یک قاشق سوپخوری

نامشخص

آب پرتقال

۲ قاشق سوپخوری

100 گرم / 33 کالری

اسانس بادام

چند قطره

نامشخصطرزتهیه دسر پرتقالی :


*. آرد، تخم مرغ و ۲/۱ لیوان از شیر را با هم مخلوط کنید و بعد از ۱۰ ثانیه بقیه شیر و کره آب شده را به مواد بیفزایید و با همزن بزنید تا صاف و یکدست شود. خمیر را داخل پارچ بریزید و نیم ساعت به آن استراحت دهید.تابه مناسبی را انتخاب کنید و روی حرارت بگذارید. کف آن را با کمی کره چرب کنید.


*. وقتی به اندازه کافی گرم شد ۴/۱ لیوان از خمیر کرپ را داخل تابه بریزید. تابه را تکان دهید تا در همه جای تابه پخش شود. ۳۰ ثانیه آن را بپزید و داخل ظرف بگذارید. روی کرپ را با پارچه بپوشانید تا گرم بماند.برای درست کردن بادام و پرتقال ابتدا کره نرم را با همزن بزنید تا به شکل کرم درآید.


*. بعد شکر و پودر بادام را اضافه و مخلوط کنید. در انتها رنده پوست پرتقال، اسانس بادام و آب پرتقال را اضافه کنید.فر را با ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. داخل هر کرپ یک قاشق سوپخوری از مخلوط بالا بمالید و چهارتا کنید (ابتدا به نیم و بعد به یک چهارم تا کنید).


کرپ ها را داخل ظرف پیرکس چرب شده بگذارید و روی آن را پودر قند الک کنید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه کرپ ها را گرم کرده و با بستنی سرو کنید. کرپ را می توان با سبزیجات و گوشت به عنوان غذا سرو کرد یا با انواع کرم ها، خامه و میوه به عنوان دسر استفاده کرد.


خواص بادام :


*. برای رفع بیماریهای سینه ، روغن بادام شیرین را با هموزن آن عسل و یک زرده تخم مرغ مخلوط کنید که بصورت خمیر یکنواختی داراید سپس به آن جوشانده گل ختمی اضافه کرده و یک قاشق چایخوری از انرا بفاصله هر سه ساعت بخورید.


اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام