امپانداس گوشت ایتالیایی – فینگر فود

فینگر فود برای مهمانی,فینگر فود برای تولد,<a style='color:#000' title='پیراشکی گوشت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/charkhgosht1/10854.html'>پیراشکی گوشت</a> ایتالیایی

امپانداس گوشت ایتالیایی – فینگر فود

زمان آماده سازی : 20 دقیقه

زمان کل : 1 ساعت و 40 دقیقه

مواد لازم برای 8 سرو

روغن

1 ق غ

پیاز خرد شده

یک چهارم فنجان

گوشت چرخ کرده گاو

225 گرم

زیتون خرد شده

یک چهارم فنجان

کشمش

یک چهارم فنجان

تخم مرغ آب پز خرد شده

1 عدد

سیر خرد شده

1حبه

نمک

نصف ق چ

تخم مرغ نپخته

1 عدد

آرد

2 ق غ

خمیر هزار لا

2 ورق حدود 520 گرم

طرز تهیه :

در ین مقاله از آکابانو شما را با طرز تهیه امپانداس گوشت ایتالیایی – فینگر فود آشنا میکنیم .

تابه ای 25 سانتی را روی حرارت متوسط به بالا بگذارید گرم شود . پیاز را اضافه کرده 2 دقیقه تفت دهید سپس گوشت را اضافه کنید و تفت دهید تا قهوه ای شود . هر از گاهی هم بزنید که نسوزدو همه ی سطح گوشت یکدست بپزد . چربی تابه را جدا کنید و روغن زیتون ، کشمش ، تخم مرغ پخته و سیر را به آرامی با گوشت مخلوط نمایید و رویش نمک بپاشید و سپس از روی حرارت بردارید خنک شود .

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید . تخم مرغ نپخته را با چنگال هم بزنید تا از لختگی در آید .

آرد را روی سطح کار بپاشید و خمیر را به اندازه ی مربعی 25 سانتی باز کرده و با کاتری گرد 4 دایره 12 سانتی از خمیر قالب بزنید و با بقیه ی خمیر هم همین کار را تکرار کنید .

حدود 2 قاشق از مخلوط گوشت را وسط هر کدام از دایره ها گذاشته و خمیر را روی هم برگردانده و لبه ها را با چنگال به هم بچسبانید و روی سینی فر بچینید و با قلم مو رویش تخم مرغ بکشید و به مدت 15 دقیقه در فر بگذاردی بپزد سپس کناری بگذارید 10 دقیقه از حرارت بیوفتد و با سس دلخواهتان سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط