توپک های موزارلای سرخ شده – فینگر فود

<a style='color:#000' title='فینگر فود' href='http://akairan.com/ashpazi/tag/%D9%81%DB%8C%D9%86%DA%AF%D8%B1%20%D9%81%D9%88%D8%AF%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%20%D8%AA%D9%88%D9%84%D8%AF/'>فینگر فود</a>,<a style='color:#000' title='غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>غذا</a>ی انگشتی,اپتایزر

توپک های موزارلای سرخ شده – فینگر فود

مواد لازم برای 40 عدد توپک موزارلا

آرد

1 فنجان

تخم مرغ

2 عدد بزرگ

آرد سوخاری یا آرد نان

1 فنجان

آویشن خشک

1 ق چ

نمک و فلفل

به میزانل ازم

بکنچینی : پنیر موزارلا گرد یک لقمه ای

450 گرم

روغن مایع

2 فنجان

سس گوجه فرنگی

برای سرو

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه توپک های موزارلای سرخ شده – فینگر فود آشنا میکنیم .

فر را با دمای 120 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . آد را در کاسه ای بریزید و جلوی دستتان بگذارید . در کاس ای دیگر تخم مرغ ها را هم بزنید در کاسه سوم آرد سوخاری را با پودر آویشن مخلوط کنید و به اندازه ی دلخواه نمک و فلفل بزنید .

پنیرها را در آرد بگردانید سپس تکان دهید که آرد اضافه شان گرفته شود و در تخم مرغ بزنید و سپس در آرد سوخاری گردانده و با دست آرد را به توپک ها بچسبانید .

در تابه ای کوچک کمی روغن مایع ریخته روی حرارت متوسط به بالا بگذارید تا داغ شود سپس پنیر ها را 4 تایی در روغن داغ بیندازید و هر از گاهی در روغن بچزخانید و 2 دقیقه سرخ ک نید تا طلایی شوند سپس از روغن کشیده روی کاغذ حوله ای بگذارید تا روغن اضافه اش گرفته شود و در فر بگذاری که گرم بمانند و مابقی پنیرها را سرخ کنید و به همراه سس گوجه فرنگی به عنوان پیش غذا و اشتها آور سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط