نی های پنیری – فینگر فود

<a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>,میان وعده,<a style='color:#000' title='اسنک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sondewich1/11381.html'>اسنک</a> <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a>ی

نی های پنیری – فینگر فود

این نی های پنیری را با انواع خمیر پیتزا ، پیده ، شیرینی یا پیراشکی مطابق سلیقه ی خودتان میتوانید آماده کنید ولی در ادامه ی مطلب خمیری که خودم استفاده کردم رو بهتون آموزش میدم . بهترین نتیجه رو برای تهیه این اسنک با خمیر پاف پستری یا هزار لا میگیرید ولی میتونید از خمیرهای دیگه هم استفاده کنید . پخت این نی های پنیری تجربه ای جدید و بسیار خوشمزه هم برای شما هم مهمانانتان خواهد بود و میتوانید از آنها به عنوان پیش غذا یا میان وعده و اسنک استفاده کنید و مطمئن باشید که مورد استقبال بچه ها و بزرگترها قرار میگیره . میتوانید با اضافه کرده تخم خرفه ، کنجد ، پاپریکا و ... طعم های مختلفی ازین نی های پنیری خوشمزه رو آماده کنید .

مواد لازم برای حدود 36 عدد نی پنیری

خمیر هزار لا

به میزان لازم

پنیر پارمزان رنده شده

360 گرم

تخم مرغ کمی زده شده

1 عدد بزرگ

نمک درشت

به میزان لازم

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه نی های پنیری – فینگر فود آشنا میکنیم .

روی سطحی کمی آردپاشی شده خمیر را به اندازه مستطیلی 22 * 50 سانتی باز کنید و سه چهارم فنجان پنیر در مرکز خمیر بپاشید و خمیر را از سمت کوچکتر سه تا بزنید و در پلاستیک پوشانده 1 ساعت در یخچال بگذارید استراحت کنید . یک بار دیگر این کار را تکرار کرده و دوباره خمیر را در پلاستیک پوشانده حداقل 4 ساعت و ترجیحا 1 شب در یخچال بگذارید استراحت کنید .

خمیر را از وسط نصف کنید و نیمی از آن را دوباره به یخچال برگردانید و نیمه ی دیگر را روی سطحی کمی آردپاشی شده به اندازه ی مستطیلی 30 * 37 سانتی یا ضخامت نیم سانت باز کنید . روی لبه ها فشار زیادی وارد نکنید .

با یک قلم مو آرد اضافه را از روی سطح خمیر تمیز کنید و سپس رویش تخم مرغ بکشید تا کاملا مرطوب شود . نصف فنجان + 2 ق غ پنیر و 1 پینچ نمک روی خمیر بپاشید و به 18 نوار 16 – 17 سانتی خمیری برش بزنید و به سینی فری که با کاغذ روغنی پوشانده شده منتقل کرده نیم ساعت در یخچال بگذارید استراحت کنید و با نیمه ی باقیمانده ی خمیر هم همین کار را انجام دهید .

فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود .

نوار های خمیری را با کمک دست پیچ دهید و با فاصله 1 سانتی از هم در سنی بچینید و هر دو طرفش را با انگشت به سینی بچسبانید که پیچیشان موقع پخت باز نشود و رویشان را با پلاستیک پوشانده نیم ساعت در یخچال بگذارید سرد شوند .

نی های پنیری را حدود 18 دقیقه در فر بگذارید تا بپزند و طلایی شوند سپس با کاردک لبه های نی ها را از فر جدا کرده روی توری سیمی منتقل کنید تا کاملا خنک شوند .

مواد لازم برای خمیر پاف پستری

آرد سفید

3 فنجان + 1 ق غ

آرد کیک

سه چهارم فنجان

نمک

1 و نیم ق چ

کره مکعبی خرد شده سرد

4 ق غ + 1 و سه چهارم فنجان کره سرد خرد نشده

آب سرد

1 و یک چهارم فنجان

با این مقدار خمیر حدود 42 عدد نی پنیری میتوانید آماده کنید .

آرد و نمک را مخلوط کنید و کره را اضافه کرده با انگشت به خورد آرد بدهید تا حالت خرده نان بگیرد .

حفره ای وسط مواد درست کرده آرد سرد را در آن بریزید و با دست آرد را از اطراف روی آب ریخته و به این کار ادامه دهید تا خمیری شکل شوند . حدود 15 ثانیه خمیر را در کاسه ورز دهید تا کاملا فرم بگیرد . سپس خمیر را گرد کرده با کره چربش کنید و در پلاستیک پیچانده و 1 ساعت در یخچال استراحت دهید . ( اگر خمیر هنوز هم نرم بود و خوب فرم نمیگرفت نیم ساعت دیگر در یخچال استراحت دهید )

برای اطمینان از ور آمدن خمیر پس از گذاشتن در یخچال با انگشت بر روی خمیر فشار آورده و در صورتی که فرورفتگی باقی ماند خمیر ور نیامده است. ورآمدن خمیرآب به طور تقریبی یک ساعت طول می کشد .

برای تهیه مواد کره ای روی خمیر : 1 و نیم ق چ آرد را روی یک کاغذ روغنی بپاشید و کره سرد را رویشان بگذارید و مابقی 1 و نیم ق چ آرد را رویش بپاشید و رویشان یک ورق دیگر کاغذ روغنی گذاشته و با وردنه رویش بکشید تا باز شده به ضخات حدود 1 سانتی برسد . کاغذ روغنی رویی را برداشته و کره را روی هم برگردانید و دوباره کاغذ روغنی را رویش گذاشته با وردنه کره را باز کنید تا به ضخامت حدود 1 سانتی برسد . این کار را 2 تا 3 بار تکرار کنید تا زمانی که کره قابل انعطاف شود .

با کمک دست کره را به اندازه ی یک مربع 15 سانتی در آورید و رویش پلاستیک کشیده حدود 10 دقیقه یا بیشتر در یخچال بگذارید تا کاملا سرد شود .

خمیر که کاملا سرد شد از یخچال در آورده روی سطحی که کمی آرد پاشی کرده اید به اندازه دایره ای 22 سانتی باز کنید سپس کره را وسط خمیر گذاشته و دور تا دور کره با چاقو روی خمیر خط بیندازید و سپس کره ار بداشته کناری بگذارید .

از لبه های مربعی که در وسط خمیر کشیده اید به سمت بیرون روی خمیر وردنه بکشید که 4 باله در آطراف خمیر به طول 10 – 12 سانتی ایجاد شود . مربع وسطی را اصلا وردنه نکشید .دوباره کره را در مرکز خمیر گذاشته باله هایی که در آطراف درست کرده اید را روی کره برگردانید و کمی فشار دهید به هم بچسبند .

حالا روی خمیر را از هر دو جهت ورنه بکشید تا خمیر به ضخامت 2 و نیم سانتی برسد و تقریبا مستطیلی به اندازه ی 22 * 50 سانتی داشته باشید که طرف کوتاه ترش در سمت شما باشد . گوشه های خمیر را با وردنه یا دستتان فرم دهید تا حالت مستطیلی خود را حفظ کند . آرد اضافه را با قلم مو از روی خمیر بردارید .

خمیر را از قسمت کمتر روی هم برگردانده به شکلی که 3 تا بخورد سپس خمیر را در پلاستیک پوشانده 1 ساعت در یخچال استراحت دهید تا کاملا کره سرد و سفت شود .

خمیر را از یخچال در آورده دوباره رویش وردنه بکشید تا به اندازه ی قبل باز شود و دوباره 3 تا کنید و 1 ساعت در یخچال بگذارید استراحت کرده سرد شود .

وردنه کشیدن ، تا کردن و 1 ساعت استراحت خمیر در یخچال را 5 – 6 بار تکرار کنید و در مرحله ی آخر قبل از استفاده از خمیر حداقل 4 ساعت و ترجیحا 1 شب خمیر را در یخچال استراحت بدهید .

مترجمم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال