پودینگ قهوه ایرلندی یه دسر فوری برای خانم های کارمند

<a style='color:#000' title='پودینگ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/2013519134214.html'>پودینگ</a> <a style='color:#000' title='قهوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/10693.html'>قهوه</a>,<a style='color:#000' title='پودینگ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/2013519134214.html'>پودینگ</a> <a style='color:#000' title='قهوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/10693.html'>قهوه</a> با خامه,<a style='color:#000' title='پودینگ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/2013519134214.html'>پودینگ</a> <a style='color:#000' title='قهوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/10693.html'>قهوه</a> بدون <a style='color:#000' title='تخم مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/gazabatokhmemorgh.html'>تخم مرغ</a>

پودینگ قهوه ی ایرلندی یک دسر راحت و خوشمزه است و خیلی سریع هم آماده میشه که با قهوه ی فوری ، خامه و شکر قهوه ای به سادگی در هر خونه ای میشه درست کرد .

مقدار شیرینی پودینگ زیاد نیست پس وقتی با خامه فرم گرفته همراه بشه طعمشون متعادل و خوبه .

برای تزئین این پودینگ از تعدادی سکه شکلاتی استفاده شده که شما میتونید با هم شکلات دیگه ای جایگزینش کنید یا کلا حذفش کنید .

اگر خواستید که درست کردن این دسر وقت کمتری ازتون بگیره میتونید خامه فرم گرفته رو از بازار تهیه کنید .

پودینگ قهوه ایرلندی یه دسر فوری برای خانم های کارمند

برای 4 نفر

زمان آماده سازی : 15 دقیقه + 2 ساعت سرد شدن در یخچال

مواد لازم پودینگ قهوه ایرلندی

نشاسته ذرت

2 ق غ

شکر قهوه ای

یک چهارم فنجان + 2 ق غ

نمک

خیلی کم

خامه سنگین

2 فنجان

پودر فوری اسپرسو

1 ق غ یا 1 و نیم ق غ پودر فوری قهوه

عصاره وانیل

1 ق چ

خامه ی روی پودینگ

خامه سنگین

1 فنجان

شکر

یک چهارم فنجان + 1 ق غ

طرز تهیه :

در این مقاله از آکابانو شما را با طرز تهیه پودینگ قهوه ایرلندی یه دسر فوری برای خانم های کارمند آشنا میکنیم .

برای تهیه پودینگ نشاسته ذرت ، شکر و نمک را با هم مخلوط نمایید . خامه سنگین را اضافه کرده روی حرارت بخار آب با همزن برقی بزنید تا نرم و غلیظ شود .

خامه را از روی حرارت برداشته و پودر اسپرسو را اضافه کنید و مخلوط نمایید . پودینگ را به اندازه ی مساوی در 6 لیوان ریخته و 2 ساعت در یخچال بگذارید تا خنک شود .

برای تهیه خامه روی پودینگ خامه را با سرعت بالای همزن بزنید و در حین هم زدن شکر را 1 قاشق 1 قاشق به آن اضافه کنید تا پوک و غلیظ شود .

مقدار کمی پودر اسپرسو در حدی که بین دو انگشت جا بگیرد به خامه اضافه نمایید و روی پودینگها را با خامه پرکنید و در صورت تمایل با شکلات سکه ای تزئین کنید .

مترجم : سبا

تهیه و ترجمه اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام