ژله سیب و نعنا - آکابانو


http://cdn.akairan.com/akairan/aka/images/MRiraj/Ashpazi/204-MS-Ashpazi.jpgمواد لازم ژله سیب و نعنا :سیب

۹۰۰ گرم

100 گرم / 55 کالری

شکر

مقداری

100 گرم / 400 کالری

نعنای تازه ریز خرد شده

۳ قاشق سوپخوری برگ

100 گرم / 43 کالریطرز تهیه ژله سیب و نعنا :


*. سیب ها را پس از شست وشو به قطعات درشت خرد کنید و در قابلمه ای ریخته آنقدر آب به آن اضافه کنید تا آب روی سیب ها را بگیرد. ظرف را روی حرارت اجاق گاز قرار دهید تا آب به جوش آید. بگذارید مخلوط سیب و آب بجوشد تا میوه نرم شود.


*. سپس این مخلوط را با استفاده از یک قطعه پارچه تمیز نازک مانند تنظیف صاف کنید. به این ترتیب که مخلوط سیب را در آن بریزید و آن را در قابلمه دیگری به نحوی قرار دهید که مایع حاصل از پخت سیب و آب سیب ها از دستمال در ظرف دوم بچکد. دستمال را به گونه ای در لبه قابلمه ثابت کنید.


*. که یک شب تا صبح بماند و آب آن کاملاً از دستمال رد شود. از فشردن سیب در داخل دستمال خودداری کنید وگرنه ژله شما شفاف نخواهد شد.صبح روز بعد میزان مایع جمع شده در ظرف را اندازه گیری کنید و به ازای هر ۶۰۰ میلی لیتر از آن ۴ پیمانه شکر اضافه کنید. آن را بر روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید.


*. بگذارید آرام آرام به جوش آمده و شکر در آن حل شود. بگذارید بجوشد تا قوام آید. برای آزمایش قوام کافی آن می توانید یک قاشق از آن را در یک نعلبکی بریزید و بگذارید سرد شود. اگر سطح روی آن بسته شد و چین افتاد، قوام ژله کافی است.آن را از روی حرارت برداشته بگذارید سرد شود.سپس نعنا را اضافه کنید و مخلوط نمایید. ژله را در ظروف دربسته شیشه ای که قبلاً داغ و استریل کرده اید بریزید و در یخچال نگاه دارید. پس از بازکردن در هر ظرف آن را در مدت یک هفته مصرف کنید.خواص نعنا :

ضدعفونی کردن بینی با نعناع


*. برای ضد عفونی کردن بینی، با مخلوط کردن ۱ گرم اسانس نعناع و ۴۰ گرم روغن بادام شیرین، محلولی تهیه کنید و پنج قطره در هر سوراخ بینی بچکانید.رفع خارش با نعناع


*. نعناعاگر بدن شما خارش دارد مقدار ۲ گرم اسانس نعناع را در ۵۰ گرم وازلین ریخته، خوب با هم مخلوط کرده و در محل خارش بمالید.تسکین آرتروز با نعناع


*. اگر از بیماری روماتیسم و آرتروز رنج می برید، از روغن نعناع استفاده کنید، به این صورت که ۲ قطره روغن نعناع را با یک قاشق سوپخوری روغن بادام مخلوط کرده و محل های دردناک را با آن ماساژ دهید.


اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام