دسر کاستارد لیمویی و مرنگ با بیسکویت کره ای

دسر,دسر بدون خامه,دسر کم چرب

دسر کاستارد لیمویی و مرنگ با بیسکویت کره ای

برای 4 – 6 نفر

مواد لازم برای کاستارد لیمویی و مرنگ

شکر

1 و یک چهارم فنجان برای کاستارد + یک سوم فنجان برای مرنگ

آب لیموی تازه

سه چهارم فنجان

تخم مرغ

3 عدد سفیده و زرده جدا

نشاسته ذرت

یک چهارم فنجان

آب سرد

1 و یک چهارم فنجان

کره نرم

4 ف غ

نمک

یکهشتم ق چ

کرم تارتار

یک چهارم ق چ

وانیل

1 ق چ

طرز تهیه :

یک و یک چهارم فنجان شکر ، آب لیمو ، زرده تخم مرغ ، نشاسته و یک و یک چهارم فنجان آب را با هم مخلوط نموده روی حرارت متوسط بگذارید و حدود 7 – 10 دقیقه مدام هم بزنید تا غلیظ شود . زمانی که از اطراف شروع به ریز جوش زدن کرد کاستارد را از روی حرارت بردارید .

کره را اضافه کرده هم بزنید تا ذوب شود سپس داخل فنجان های پذیرایی ریخته و در یخچال بگذارید تا سرد شود .

برای تهیه مرنگ :

سطح مرنگ را با فر یا مشعل آشپزخانه میتوانید قهوه ای کنید . در صورتی که میخواهید از فر استفاده نمایید فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود .

قابلمه ای را تا یک سوم از آب پر کرده روی حرارت بگذارید تا به جوش آید . سفیده های تخم مرغ را با شکر باقیمانده ، نمک ، کرم تارتار و وانیل مخلوط نموده و روی حرارت بخار آب با سرعت پایین هم بزنید تا دمای مواد به 160 درجه فارنهایت برسد و تقریبا دست را بسوزاند . رسیدن مواد به این دما زمان زیادی طور نمیکشد .

سفیده ها را از روی حرارت برداشته با همزن بزنید تا کاملا فرم بگیرد و اگر همزن را خاموش کنید و از مرنگ بیرون بکشید مرنگ ها به شکل یک قله ی تیز وارونه باید ازسر توپی همزن آویزان بمانند .

کاستاردها را از یخچال خارج نموده و رویشان را با مرنگ پر کنید . و در صورت تمایل به مدت 6 – 8 دقیقه در فر بگذارید تا سطح مرنگ ها قهوه ای شود یا این که با مشعل رویشان را قهوه ای کنید .

این دسر را میتوانید هم دما با اتاق یا سرد یخچالی میل نمایید .

مواد لازم برای 36 عدد کوکی 7 سانتی کره ای

کره نرم

340 گرم

شکر

1 فنجان

وانیل

2 ق چ

آرد

3 و نیم فنجان

نمک

1 پینچ

دسر,دسر بدون خامه,دسر کم چرب

کره و شکر را مخلوط نموده با همزن برقی فقط در حدی بزنید تا یکدست شود . وانیل را مخلوط نمایید . آرد نمک را با هم مخلوط نموده به کره اضافه کنید تا خمیر یکدست شود .

خمیر را بین دو کاغذ روغنی با وردنه به قطر نیم سانتیمتری باز کنید و به مدت 30 دقیقه در یخچال بگذارید سرد شود . و به شکل دلخواتان قالب بزنید .

بیسکویت ها را به مدت 15 دقیقه در فر بگذارید تا بپزند و کفشان کمی طلایی شده و عطرشان بلند شود .

اگر میخواهید مطابق تصویر بین بیسکویت های دایره ایتان را خالی کنید میتوانید مثل من بلافاصله بعد از بیرون آوردن بیسکویت از فر یک سمتشان را با یک قالب دایره ای کوچکتر خالی کنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام