دسر رژیمی انبه با ماست ژله ای و رویه مرنگ

<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> ان<a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ه,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> <a style='color:#000' title='رژیمی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/regimi1/'>رژیمی</a>,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا ماست

دسر رژیمی انبه با ماست ژله ای و رویه مرنگ

مواد لازم برای پوره انبه

انبه

2 عدد متوسط

آب لیمو

1 ق چ

شکر

2 ق غ در صورت تمایل

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه دسر رژیمی انبه با ماست ژله ای و رویه مرنگ آشنا میکنیم .

انبه را پوست کرده از دانه جدا کنید و به قطعات بزرگ برش بزنید و به همراه آب لیمو و شکر پوره کنید . میزان شکر را متناسب با ذائقه ی خودتان میتوانید تنظیم کنید سپس پوره را به اندازه ی مساوی بین 6 لیوان تقسیم کرده و در فریزر بگذارید .

مواد لازم ماست ژله ای

ماست وانیلی ترجیحا یونانی

2 فنجان

شکر

یک چهارم فنجان

ژلاتین

1 و نیم ق چ

آب

2 ق غ

پودر ژلاتین را روی آب پاشیده کناری بگذارید تا نرم شود و کناری بگذارید .

ماست و شکر را مخلوط کرده و کمی حرارت دهید تا گرم شود سپس ژلاتین را روی حرارت بخار آب حل کنید و به ماست اضافه کنید . مخلوطتان نباید داغ باشد اگر داغ بود کناری بگذاید تا خنک شود .سپس لیوان ها را از فریزر بردارید و ماست را روی پوره ژله که کمی سفت شده بریزید و قبل از پذیرایی حداقل 2 ساعت در یخچال بگذارید بماند .

مواد لازم برای مرنگ

سفیده تخم مرغ

2 عدد

پودر کرم تارتار

یک چهارم ق چ

پودر شکر

نصف فنجان

شکر ماسه ای رنگی

برای تزئین

فر را با دمای 90 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید .

سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا کف دار شود کرم تارتار را اضافه کرده با سرعت بالا هم بزنید سپس در حین هم زدن پودر شکر را 1 قاشقی با کمی فاصله از هم اضافه کنید تا زمانی که سفیده کاملا فرم بگیرد . سپس داخل قیف با ماسوره ستاره ای بریزید و و روی سینی فر ستاره بزنید و شکر رنگی رویش پاشیده به مدت 45 دقیقه در فر بگذارید بپزد سپس سینی را چرخانه 45 دقیقه دیگر به پخت ادامه دهید . بعد از پخت مرنگ ها را کنای بگذارید تاکاملا خنک شوند و موقع سرو روی دسر بگذارید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط