موس رژیمی انبه دسری بی نظیر برای تابستان

موس انبه,دسر انبه,دسر رژیمی

موس رژیمی انبه دسری بی نظیر برای تابستان

مواد لازم برای موس انبه رژیمی

ماست کم چرب

240 گرم

شکر

120 گرم

ورق ژلاتین

3 عدد

پوره انبه

240 گرم

خامه فرم گرفته

300 گرم

طرز تهیه :

دراین مقاله از آکابانو شما را با طرز تهیه موس رژیمی انبه دسری بی نظیر برای تابستان آشنا میکنیم .

12 عدد قالب کاتر 7 – 8 سانتی را آماده کنید . و دورشان کاغذ روغنی به طول دلخواه بکشید و دورشان را چسب پیچی و محکم کنید . کف قالب ها را لایه ی شورت برد خرد شده بریزیدو پرس کنید و رویشان کمی مربای زردآلو بزنید و اجازه دهید کیک مربا را به خود جذب کند .

ماست و شکر را مخلوط کنید.

ورقه های ژلاتین را در کاسه ای گذاشته کمی آب سرد رویشان بریزید و 5 دقیقه بگذارید نرم شود سپس آب رویشان را خالی کنید . پوره را حدود 15 – 20 ثانیه در مایکروفر گرم کنید . ورقه های ژلاتین که نرم شده را به پوره اضافه کرده هم بزنید تا ژلاتین کاملا حل شود .

ماست را به پوره اضافه کرده مخلوط کنید و در آخر خامه فرم گرفته را با مواد به آرامی به صورت دورانی مخلوط نمایید که پف خامه نخوابد و فورا قالبهایی که آماده کرده بودید را به طور یکسان با این مخلوط پر کنید چون خامه سرد است و خیلی زود باعث بسته شدن ژلاتین خواهد شد . موس انبه را در یخچال بگذارید تا سرد شده کمی خودش را بگیرد .

مواد لازم برای ژله انبه

ورق ژلاتین

1 و نیم عدد

آب

60 گرم

پوره انبه

60 گرم

شکر

30 گرم

ورقه های ژلاتین را در کاسه ای گذاشته کمی آب سرد رویشان بریزید و 5 دقیقه بگذارید نرم شود سپس آب رویشان را خالی کنید .

آب ، پوره و شکر را مخلوط کرده روی حرارت هم بزنید تا شکر حل شود سپس از روی حرارت برداشته ورقه های ژلاتین که نرم شده را اضافه کنید و هم بزنید تا ژلاتین حل شود و کناری بگذارید تا کمی به دمای محیط نزدیک شود و سپس روی موس انبه بریزید و دوباره حداقل یک ساعت و ترجیحا یک شب در یخچال بگذارید تا دسر کاملا خودش را بگیرد سپس سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام