مینی کیک های ماهی آسیایی – فینگر فود

فینگر فود برای مهمانی,فینگر فود,غذای انگشتی

مینی کیک های ماهی آسیایی – فینگر فود

مینی کیک های ماهی با کنجد و کمی سویا سس و واسابی که رویشان را با کمی واسابی و مایونز ، خیار ، ترشی زنجبیل و خامه اضافه تزئین کرده ایم یک پیش غذای عالی و منحصر به فر برای میهمانی های شما ست .

مواد لازم برای 12 عدد مینی کیک ماهی

فیله ماهی

225 گرم

مایونز

یک چهارم فنجان + 3 ق غ برای تزئین

پیازچه خرد شده

2 ساقه کامل

سویا سس

2 ق غ

خمیر واسابی

2 ق چ

رنده پوست لیمو ترش

1 ق چ

پودر نان

نصف فنجان + 2 ق غ

آرد

نصف فنجان

تخم مرغ بزرگ

2 عدد

دانه کنجد

یک چهاارم فنجان

روغن مایع

دو سوم فنجان

خیار انگلیسی برای تزئین

1 عدد

ترشی زنجبیل

نصف فنجان برای تزئین

نمک

نصف ق چ

فلفل سیاه تازه پودر شده

نصف ق چ

طرز تهیه :

در این مقاله از آکابانو شما را با طرز تهیه مینی کیک های ماهی آسیایی – فینگر فود آشنا میکنیم .

ماهی را تکه کرده با یک چهارم فنجان مایونز ، پیازچه ، سویا سس و نصف ق چ واسابی و رنده ی پوست لیمو مخلوط کنید . 2 ق غ پودر نان را به مواد افزوده رویش را پوشانده 1 ساعت در یخچال بگذارید استراحت کند .

آرد ، نمک و فلفل را در کاسه ای دیگر مخلوط نموده کناری بگذارید . تخم مرغ را با 1 ق غ آب هم بزنید تا یکدست شود و کناری بگذارید . دانه های کنجد را با نصف فنجان باقیمانده پودر نان مخلوط کرده کناری بگذارید .

یک ق غ از مخلوط ماهی را برداشته و گرد کنید و در آرد بگردانید و به اندازه ی یک مینی کیک با ارتفاع 2 سانت و قطر 3 و نیم سانتی فرم دهید و این کار را با مابقی مخلوط ماهی انجام دهید . سپس مینی کیک ها را در تخم مرغ زده و در مخلوط نان و کنجد بگردانید .

یک تابه متوسط را روی حرات متوسط گذاشته روغن زیتون را اضافه کنید و دود روغن که بلند شد نیمی از مینی کیک ها را اضافه کرده سرخ کنید و یک طرفشان که طلایی شد برگردانید و طرف دیگر را هم سرخ کنید . زمان پخت مناسب برای هر طرف حدود 1 و نیم دقیقه است . مینی کیک ها را از روغن کشیده روی کاغذ حوله ای بگذارید تا روغن اضافه شان گرفته شود و در صورت نیاز به تابه روغن اضافه کرده مابقی مینی کیک ها را هم سرخ کنید .

مینی کیک های ماهی که سرد شدند در یک سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده اید چیده و 1 ساعت بدون این که رویشان را بپوشانید در فریزر بگذارید سفت شوند پس از آن میتوانید به یک ظرف دربسته بدون نفوذ هوا منتقلشان کرده و تا 6 هفته در فریزر نگهداری نمایید .

برای سرود فر را با دمای 210 درجه سانتیگراد روش کنید تا گرم شود . مینی کیک های ماهی رادر یک سینی فر بدون این که چرب کنید بچینید و به مدت 10 – 14 دقیقه در فر بگذارید بپزند و داغ شوند .

دراین حین 3 ق غ باقیمانده مایونز و 1 و نیم ق چ واسابی مخلوط کنید . با یک پوست کن سبزیجات 24 نوار 5 * 2 سانتی از خیار درست کنید و هر کدام را سه تا بزنید .

روی هر کدام از مینی کیک های ماهی یک برش خیار و یک برش زنجبیل قرار داده و نصف ق چ مخلوط مایونز بگذارید و سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام