بروشتای قارچ و منداب – فینگر فود

لقمه های <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> و <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a>,<a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>روستانی <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> و <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a>,فینگر فود

بروشتای قارچ و مندابفینگر فود

زمان آماده سازی : 20 دقیقه

زمان کل : 1 ساعت و 25 دقیقه

مواد لازم برای 24 سرو

خمیر هزار لا

1 ورق حدود 260 گرم

کره

2 ق غ

قارچ وحشی اسلایس شده

4 فنجان

پیاز اسلایس شده

4 فنجان

منداب خرد شده

2 فنجان

آویشن خشک

یک چهارم ق چ

فلفل سیاه

یک هشم ق چ

پنیر پارمزان شیو شده

1 فنجان

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه بروشتای قارچ و مندابفینگر فود آشنا میکنیم .

فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود .

خمیر را روی سطحی آردپاشی شده باز کنید و از طول به 3 نوار مساوی تقسیم کنید و هر نوار را به 4 قسمت مساوی برش بزنید و مستطیل های خمیری را در سینی فر بچینید و بهمدت 15 دقیقه در فر بگذارید تا بپزند و طلایی شند . سپس 10 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتند و هر خمیر را به صورت فقی برش بزنید تا دو لایه شود و به شکلی که قسمت برش خورده به رو باشد در سینی فر بچیید .

تابه ای 25 سانتی را روی حرارت متوسط بگذارید و کره را ذوب کنید و قارچ و پیاز را اضافه کرده 5 دقیقه تفت دید و هر از گاهی هم بزنید . منداب ، آویشن و فلفل سیاه را اضافه کرده هم بزنید تا منداب می نرم شود سپس مخلوط قارچ را بین خمیر ها تقسیم کرده و با پنی تزئین نموده و بلافاصله سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال