لوزهای پولنتا ی قارچ ایتالیایی – فینگر فود

فینگر فود,پولنتا,طرز تهیه پولنتا

لوزهای پولنتا ی قارچ ایتالیایی – فینگر فود

مواد لازم برای 60 عدد

قارچ

180 گرم

کره

1 ق غ

پیاز

1 عدد کوچک

آب میوه دلخواه

2 ق غ

خامه قنادی

6 ق غ

نمک

1 ق چ

فلفل سیاه تازه پودر شده

به میزان لازم

پولنتای فوری

1 فنجان

پنیر پارمزان رنده شده

نصف فنجان

فلفل دلمه قرمز کباب شده و خلالی خرد شده

2 عدد برای تزئین

پنیر ماسکارپونه

برای تزئین در صورت تمایل

طرز تهیه :

در این مقاله از آکابانو شما را با طرز تهیه لوزهای پولنتا ی قارچ ایتالیایی – فینگر فود آشنا میکنیم .

قارچها را در غذاساز ریخته ریز خرد کنید . کره را ذوب کرده پیاز ها را حدود 4 دقیقه با کره تفت دهید تا نرم شود . قارچ ها را اضافه کرده حدود 3 دقیقه تفت دهید سپس آب میوه را اضافه کرده هم بزنید تبخیر که شد خامه را اضافه کرده حدود 3 دقیقه هم بزنید تا مخلوط غلیظ شود و به اندازه ی کافی نمک و فلفل اضافه کرده کناری بگذارید خنک شود .

یک سینی فر 25 * 37 سانتی را با کره کاملا چرب کرده کناری بگذارید . 1 لیتر آب را در قابلمه ای روی حرارت به جوش بیاورید 1 ق چ نمک اضافه کرده ه بزنید تا حل شود سپس پولنتا را اضافه کرده هم بزنید تا یکدست شده به جوش بیاید . شعله را کم کرده حدود 5 دقیقه به هم زدن ادامه دهید . تا تمام آب جذب پولنتا شود و سپس پنیر پارمزان را اضافه کرده مخلوط کنید و فورا به سینی ای که آماده کرده بودید منتقل کرده و صاف کنید و کناری بگذارید کاملا خنک شود سپس رویش را با پلاستیک پوشانده و در یخچال بگذارید چند ساعت و ترجیحا یک شب بماند و کاملا خودش را بگیرد .

پولنتا را از وسط برش زده و روی نصف آن مخلوط قارچ را بریزید و صاف کنید و نیمه ی دیگر را رویش بگذارید و از قسمت طولانی تر با فواصل 2 سانتی از هم پولنتا را برش بزنید و و سپس به صورت مورب با خطوط قبلی برش بزنید و لوزهای پولنتا را در سینی ای دیگر که با کاغذ روغنی پوشانده اید بچینید .

میتوانید این پولنتا ها را در ظرف در بسته تا 6 هفته در فریزر نگهداری کنید .

برای سرو فر را با دمای 210 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . و پولنتا ها را به مدت 12 – 15 دقیقه در فر گرم کنید و سپس با فلفل دلمه و کمی ماسکارپونه رویشان را تزئین نموده و گرم سرو نمایید .

طرز تهیه پولنتا در خانه :

1 و نیم لیتر آب را با 1 قاشق نمک روی حرارت به جوش بیاورید و سپس آرد ذرت را کم کم اضافه کنید و هم بزنید که گلوله نشود . به هم زدن ادامه دهید تا پولنتا غلیظ شود . بعد از 30 – 40 دقیقه پولنتا از دیواره های ظرف جدا میشود پنیر را اضافه کرده مخلوط کنید و بلافاصله در سینی ای که آماده کرده بودید ریخته و ضاف کنید . اگر میخواهید پولنتای شما غلیظ تر شو قبل از اضافه کرده پنیر نیم ساعت دیگر به هم زدن پولنتا روی شعله ی ملایم ادامه دهید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام