پودینگ موز - آکابانو

آکاایران  

,[categoriy]

آکاایران: پودینگ موز

 

پودینگ موز

 

موز ۴ عدد  .  زرده تخم مرغ ۴ عدد  .  خامه ۱/۳ لیوان  .  شیر ۱/۳ لیوان  .  شکر ۱/۲ لیوان

به گزارش آکاایران نشاسته ذرت ۲ قاشق غذاخوری  .  پودر ژلاتین ۱ قاشق چایخوری  .  نمک ۱/۳ قاشق چایخوری

کره ۳ قاشق غذاخوری  .  خامه فرم گرفته ۱ لیوان  .  پودر قند ۱ لیوان  .  بیسکوییت نرم مقداری

 

,[categoriy]

 

طرز تهیه : ۳ عدد از موزها را پوست بکنید و خرد کنید و داخل مخلوط کن بریزید ، شیر و خامه را به موز اضافه کنید و بزنید سپس زرده های تخم مرغ ، نمک ، شکر و نشاسته ذرت را اضافه کنید و بزنید تا مواد یکدست شوند.

 

مواد میکس شده را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و هم بزنید تا پودینگ غلیظ شود ( در تمام مدت هم بزنید تا پودینگ ته نگیرد ).

 

,[categoriy]

 

پودر ژلاتین را با چند قاشق آب مخلوط کنید و ۵ دقیقه کناری بگذارید ، پس از غلیظ شدن پودینگ پودر ژلاتین حل شده و کره را به آن اضافه کنید سپس پودینگ را داخل کاسه ای بریزید و حداقل ۲ ساعت داخل یخچال بگذارید.

 

خامه فرم گرفته را داخل کاسه ای بریزید ، ۱ عدد موز باقی مانده را خرد کنید و همراه با پودر قند به خامه اضافه و خوب مخلوط کنید ( برای این دسر پیشنهاد می شود از موزهای رسیده یا له شده استفاده کنید ).

 

,[categoriy]

 

پس از سرد شدن پودینگ داخل لیوان های دسر را لایه لایه با بیسکوییت خرد شده ، پودینگ و موز خامه ای پر کنید ، در انتها میتوانید روی دسر را با مقداری خامه ، موز حلقه شده و #8230; تزیین کنید ( میتوانید به جای بیسکوییت از کیک هم استفاده کنید ).

 

نکته ها : برای جلوگیری از بریدن پودینگ ابتدا کمی از پودینگ داغ را داخل مخلوط کن بریزید و به آن پودر ژلاتین حل شده و کره اضافه کنید و بزنید تا یکدست شود سپس این مخلوط را به بقیه پودینگ اضافه کنید ، همچنین میتوانید به جای پودر ژلاتین از ۲ قاشق غذاخوری دیگر نشاسته ذرت استفاده کنید.

 

میتوانید به مایه پودینگ رنگ خوراکی اضافه کنید ، در دسر بالا کمی رنگ خوراکی زرد همزمان با کره به مایه پودینگ اضافه شده است.

 

منبع : ایران کوک

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام
تگها:

ويديوهاي مرتبط