طرز تهیه د سر موزاییکی - آکابانو
آکابانو طرز تهیه د سر موزاییکی
آکا ایران
,طرز تهیه د سر،دسر موزاییکی,[categoriy]

آکابانو: طرز تهیه د سر موزاییکی


مواد لازم
120 گرم مارشمالو (پف پفی)
به گزارش آکابانو 2/1 پیمانه شیر
100 گرم کره
150 گرم کره
150 گرم شکلات تخته ای
120 گرم بیسکویت پتی بور یک بسته بزرگ
1 ق س پود رژلاتین
به میزان لازم گیلاس، باد ام و نارگیل
طرز تهیه:
1.برای تهیه این دسر لذیذ کف قالب مستطیل شکلی به عمق 4 تا 5 سانتی متر را کاغذ روغنی بیند ازید تاکف و د یواره های آن رابپوشاند.
2. بیسکویت ها را خرد کرد ه و با 100 گرم کره ذوب شد ه مخلوط کنید، سپس آن را کف قالب ریخته و خوب فشار د هید تا منسجم گرد د و قالب را به مد ت 30 د قیقه د ر یخچال بگذارید.
3. ژلاتین را با کمی آب مخلوط کرد ه و روی بخار کتری قرار د هید تا کاملا حل شود. مارشمالوها را با شیر د اخل یک ظرف د یگر بریزید و آن را روی بخار کتری قرار د هید تا ذوب شود.
4. حالا به تد ریج ژلاتین را به مارشمالو اضافه کنید و خوب آنها را با هم مخلوط کنید، سپس آن را روی بیسکویت ها بریزید. قالب را د وباره د ر یخچال بگذارید تا لایه د وم خود ش را بگیرد.
5. شکلات تخته ای و کره را د ریک کاسه مناسب با هم مخلوط کنید و با روش بن ماری شکلات را ذوب کنید. شعله را خاموش کنید، سپس باد ام، نارگیل و گیلاس را هم اضافه کرد ه و آنها را با هم مخلوط کنید.
6. قالب را از یخچال د رآورید. مخلوط شکلات را روی لایه مارشمالو بریزید. قالب دسر را یک ساعت دیگر د ر یخچال قرار د هید تا د سر شما آماد ه شود، سپس دسر را از یخچال د ر آورد ه و برش بزنید.
منبع : آشپزی مثبت
لايک انتشار در تلگرام