سوپ گل کلم و زردچوبه؛ سوپ آرام بخش - آکابانو
آکابانو: این سوپ که در پخت آن از انواع سبزیجات استفاده می شود، هم بسیار آرام بخش است و هم انرژی بخش. زردچوبه به جز رنگ زیبای طلایی، به همراه سیر کبابی طعم بهتری به سوپ می دهد. برای اضافه کردن پروتئین به غذا می توانید کمی خامه هم به آن اضافه کنید.
امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 39
وب سایت آشپزباشی: این سوپ که در پخت آن از انواع سبزیجات استفاده می شود، هم بسیار آرام بخش است و هم انرژی بخش. زردچوبه به جز رنگ زیبای طلایی، به همراه سیر کبابی طعم بهتری به سوپ می دهد. برای اضافه کردن پروتئین به غذا می توانید کمی خامه هم به آن اضافه کنید.
مواد لازم:

,طرز پخت <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a>،<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> گل کلم،<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> با سیر و زردچوبه,[categoriy]

آکابانو: سوپ گل کلم و زردچوبه؛ سوپ آرام بخش

طرز تهیه:

1. فر را از قبل با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد گرم کنید.

به گزارش آکابانو: 2. بوته سیر را در فویل آلومینیومی(از سمت براق آن) بگذارید و کمی روغن زیتون روی آن بریزید. سپس فویل را دور آن بپیچید و برای ۴۰ دقیقه در فر بپزید. آن را از فر خارج کرده و کنار بگذارید تا کمی خنک شود.

3. در این میان، در قابلمه ی کوچکی بقیه روغن زیتون را گرم کرده و پیاز را برای حدود ۱۰ دقیقه تا نرم شود در آن تفت دهید. گل کلم، زردچوبه و سیب زمینی را اضافه کنید و مواد را هم بزنید. درب ظرف را گذاشته و آن ها برای ۱۰ دقیقه با حرارت کم بپزید.

4. سیر های کبابی را با فشار دادن از پوستشان خارج کنید و به سایر مواد اضافه کنید.

5. آب سبزیجات را اضافه کنید و بگذارید که به جوش بیاید. سپس حرارت را کم کنید، درب ظرف را گذاشته و اجازه دهید سوپ برای ۱۵ دقیقه قل بزند.

6. سوپ را در غذاساز و یا مخلوط کن و یا با کمک گوشتکوب برقی به اندازه ای که به بافت مورد نظرتان برسد پوره کنید.

7. مقداری جعفری تازه روی سوپ بریزید و آن را میل کنید.
نکاتی:
1. سر بوته سیر را به شکلی که سیرها دیده شوند، برش دهید.

2. پیاز را خرد کنید.

3. گل کلم را به گلچه های آن تقسیم کنید.

4. سیب زمینی را پوست بگیرید و آن را نگینی خرد کنید.

5. جعفری را خرد کنید. می توانید از گشنیز هم استفاده کنید.

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام