عطر خوشِ نانِ پنیر و سیب زمینی - آکابانو
آکاایران: نان پنیر و سیب زمینی وقتی که تازه پخته شده باشد عطری اعجاب انگیز دارد، و به عنوان یک لقمه خوشمزه پس از شام, ایده آل است. پوره سیب زمینی آن را مرطوب نگاه می دارد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 26
وب سایت آوای سلامتی: نان پنیر و سیب زمینی وقتی که تازه پخته شده باشد عطری اعجاب انگیز دارد، و به عنوان یک لقمه خوشمزه پس از شام, ایده آل است. پوره سیب زمینی آن را مرطوب نگاه می دارد.

مواد لازم:

  • کره جهت چرب نمودن : مقداری
  • آرد سفید : 225 گرم
  • نمک : 1 قاشق چای خوری
  • بکینگ پودر : 2 قاشق چای خوری
  • پنیر قرمز لیستر , رنده شده : 125 گرم
  • سیب زمینی , پخته , پوره شده و خنک شده : 175 گرم
  • آب : 200 میلی لیتر
  • روغن : 1 قاشق غذاخوری
  • پودر خردل : نصف قاشق چای خوری
,<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>،نان و <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a> و <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>،<a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>,[categoriy]

آکاایران: عطر خوشِ نانِ پنیر و سیب زمینی


طرز تهیه:
به گزارش آکاایران: 1. کف یک سینی شیرینی پزی را با کمی کره چرب نمایید .
2. آرد , نمک , پودر خردل و بکینگ پودر را با هم داخل یک کاسه بزرگ الک نمایید .
3. 2 قاشق غذاخوری از پنیر رنده شده را نگه دارید و بقیه آن را همراه سیب زمینی پخته و له شده , به مواد داخل کاسه اضافه نمایید و هم بزنید .
4. آب و روغن را روی مواد بریزید و همه مواد را با هم مخلوط نموده تا یک خمیر نرم درست شود .
5. خمیر را بر روی سطحی آرد پاشیده شده , پهن نمایید و سریعا آن را به شکل یک دایره به قطر 20 سانتیمتر در بیاورید .
6. خمیر گرد شده را روی سینی قرار دهید و آن را با یک چاقو به چهار قسمت مساوی تقسیم نمایید و باقی پنیر که نگه داشته بودید , بر روی آن بپاشید .
7. خمیر را در فری که از قبل گرم شده روی حرارت 220 درجه سانتیگراد یا 425 درجه فارنهایت و یا عدد 7 فرهای گازی به مدت 25 تا 30 دقیقه قرار دهید تا کاملا طلایی و برشته شود . مغز پخت گردد .
8. نان را بر روی سینی مشبک فلزی قرار دهید تا خنک شود. وقتی آماده سرو شد , آن را به چهار قسمت خرد نمایید . هر چه تاز سرو شود بهتر است .

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط