عطر دارچین در دسر پای سیب و هوای زمستانی - آکابانو

,[categoriy]

آکابانو: عطر دارچین در دسر پای سیب و هوای زمستانی

آکابانو:

یک دسر گرم با عطر دارچین و افرا برای عصرانه روزهای زیبای زمستانی، می تواند شما را سرحال بی آورد. دسر پای سیب را حتما امتحان کنید.

به گزارش آکابانو: طعم و مزه شیرینی پای را همه دوست دارند اما شما با طعم تازه ای از پای سیب از مهمان های تان پذیرایی کنید.

مواد لازم:

شیره افرا ⅔ پیمانه
آب ۱ پیمانه
آرد ۱ پیمانه
سیب ۱ و ½ پیمانه
شیر ⅓ پیمانه
آرد ذرت ۱ و ½ قاشق چای خوری
کره ۵ قاشق غذاخوری
شکر ۲ قاشق غذاخوری
بیکینگ پودر ۱ و ½ قاشق چای خوری
وانیل ½ قاشق چای خوری
دارچین ¼ قاشق چای خوری

طرز تهیه:

۱. ابتدا سیب ها را پوست بکنید و خرد کنید، قطعه ها زیاد ریز یا درشت نباشند.

۲. در یک روغن دان، آب، شیره افرا و آرد ذرت را مخلوط کنید. حرارت دهید و مدام هم بزنید تا کرم به جوش آید. سپس ۲ دقیقه اجازه دهید بجوشد.

۳. یک قاشق غذاخوری شکر را به کرم اضافه کنید. کرم را درون یک ظرف شیرینی پزی (۸×۸×۲ اینچ) و یا یک سینی فر ۲ لیتری بریزید، کف ظرف پخش کنید و کنار بگذارید.

۴. در یک کاسه متوسط آرد سفید و ۲ قاشق غذاخوری شکر و بیکینگ پودر را به خوبی مخلوط کنید. سه قاشق غذاخوری کره را اضافه کرده و با هم زن بزنید. تا جایی که کره به خوبی جذب شده و یک مخلوط نرم و پودری به دست آید. سیب را به مخلوط اضافه کنید. شیر و وانیل را به مواد درون کاسه افزوده و آن قدر هم بزنید تا یک خمیر نرم و مرطوب به دست آورید.

۵. با کمک یک قاشق غذاخوری خمیر سیب را به آرامی روی کرم شیره افرا که کف ظرف شیرینی پزی یخش کرده اید، یکنواخت بریزید. دو قاشق چای خوری شکر و دارچین را با هم مخلوط کرده و روی کل شیرینی بپاشید. سپس ۱ قاشق چای خوری کره باقی مانده را نقطه نقطه روس سطح پخش کنید.

۶. دسر را در فر گذاشته و در دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۸۰ درجه سانتی گراد) به مدت ۴۰ دقیقه پخت را انجام دهید. پای سیب را گرم سرو کنید. روی آن را در صورت دل خواه با خامه فرم گرفته تزیین کنید.

منبع: وب سایت پارسه گرد

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام