بستنی وانیلی سنتی - چترنگ - آکابانو

,[categoriy]

آکابانو: بستنی وانیلی سنتی

آکابانو: مواد لازم بستنی وانیلی سنتی

سفیده تخم مرغ    ۶ عدد ( هر سفیده معادل ۳۳ گرم )

به گزارش آکابانو: شکر    یک سوم پ

وانیل   یک چهارم ق چ سر پر

خامه قنادی شیرین شده    ۳۵۰ گرم

خلال پسته و بادام     به میزان لازم

طرز تهیه بستنی وانیلی سنتی

سفیده های تخم مرغ را به مدت ۲۰ دقیقه در فریزر بگذارید تا خنک شوند و راحت تر فرم بگیرند در کاسه پیرکس یا استیل تمیز ریخته با دور تند هم زن بزنید تا فرم بگیرد . هم زدن تخم مرغ باید در یک جهت و با سرعت تند همزن باشد سپس در حین هم زدن شکر را یک قاشق یک قاشق اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا کاملا سفیده فرم بگیرد و شکر حل شود به حدی که اگر کاسه برگرداندید سفیده از کاسه نریزد با انگشت سفیده را تست کنید که دانه های شکر را بین انگشتانتان حس نکنید . سفیده را در فریزر بگذارید و خامه را هم بزنید .

خامه قنادی را باید قبل از شروع کار از فریزر خارج نمایید تا یخش کمی آب شده و حالت بستنی بگیرد و خیلی روان نشود سپس شروع به همزدن کنید تا زمانیکه فرم بگیرد و جای پره های همزن رویش بماند و کاملا صاف شود اگر هنوز دون دون بود و ذرات یخ داشت ۳ دقیقه بگذارید بماند یخش آب شود و بعد از آن ۱ دقیقه دوباره هم بزنید . وانیل را به خامه اضافه کرده و سپس سفیده را به خامه اضافه کرده با لیسک به حالت دورانی با هم مخلوط نمایید . خلال پسته و بادام را اضافه ک رده مخلوط نمایید سپس داخل یک ظرف استیل که از ۱ ساعت قبل در فریزر گذاشته ایم که کاملا سرد شده باشد ریخته رویش را صاف کنید و ۲۴ ساعت در فریزر بگذارید و بعد مصرف نمایید .

این بستنی را تا ۱ ماه میتوانید در فریزر در ظرف دربسته که هوا به نآن نفوذ نکند و بوی فریزر نگیرد و خشک نشود نگهداری نمایید .

اگر تمایل داشتید بستنی ر در قالب بریزید میتوانید دور قالب را خیس کرده داخلش نایلون بیندازید به طوری که از لبه های قالب اضافه باشد سپس بستنی را داخل قالب بریزید .

نکته :

در صورتیکه تمایل داشتید بستنی کاکائویی داشته باشید میتوانید ۱ ق س کاکائو + ۱ ق چ شکر + ۱ ق غ آب را با هم مخلوط نموده در انتها روی بستنی بریزی و کمی مخلوط نمایید تا به صورت رگه ای داخل بستنی مخلوط شود .

سفیده های تخم مرغ را میتوانید به مدت ۱ ماه در یک ظرف شیشه ای در بسته در فریزر نگه دارید . بعد که از فریزر برداشتید میتوانید سفیده های تخم مرغ را به اندازه ای که در دستور آمده به ازای هر یک عدد سفیده ۳۳ گرم وزن کنید .

گرداوری : چترنگ . به خانه برمیگردیم

لايک انتشار در تلگرام