شیرینی کروسان بادام - آکابانو

آکاایران: شیرینی کروسان بادام

زمان آماده سازی
۳۰ دقیقه
زمان پختن
۳۰ دقیقه
درجه دشواری
آسان
۱/۳ پیمانه
شکر
۱/۲ پیمانه
بادام
۱۵۰ گرم
کره
یک و نیم پیمانه
آرد
برای تزیین
شکر وانیلی
,<a style='color:#000' title='شیر' href='http://akairan.com/ashpazi/ghazaye-koodak/2013525211228.html'>شیر</a>ینی, <a style='color:#000' title='شیر' href='http://akairan.com/ashpazi/ghazaye-koodak/2013525211228.html'>شیر</a>ینی کروسان <a style='color:#000' title='بادام' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5974.html'>بادام</a>,[categoriy]

آکاایران: شیرینی کروسان بادام

شیرینی کروسان بادام از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که سایت آشپزباشی دستور پخت آن را برای شما آماده کرده است.
این شیرینی های ریز و خوشمزه مناسب ایام مخصوص مانند عید نوروز هستند. آن را درمنزل تهیه و نوش جان نمایید.

نکاتی در رابطه با تهیه ی شیرینی کروسان بادام:

به گزارش آکاایران: ۱- بادام را ریز آسیاب کنید.
۲- به یک و نیم پیمانه به علاوه ی ۱ قاشق غذاخوری آرد نیاز دارید.
۳-برای تهیه شکر وانیلی در منزل، یک قاشق غذاخوری پودر وانیل را با ۲ پیمانه شکر ترکیب کنید. اگر دسترسی دارید، از دو عدد لوبیای وانیل استفاده کنید .آن ها را آسیاب کنید و با شکر مخلوط کنید. سپس آن را در شیشه ی در بسته ای بریزید و ۲ هفته به آن زمان بدهید تا عطر وانیل به خورد شکر برود.
۴- خمیر باید ۲ ساعت در دمای اتاق استراحت کند.
۵- با این میزان مواد حدود ۳۶ عدد کروسان بادام خواهید داشت.

  1. شکر، پودر بادام، کره (به دمای محیط) و آرد را به خوبی با هم ترکیب کنید. اجازه دهید مواد در دمای اتاق 2 ساعت استراحت کند. از قبل فر را با حرارت 160 درجه سانتی گراد گرم کنید. از خمیر به میزان 1 قاشق غذاخوری بردارید و به شکل کروسان ( یا هلالی) در آورید و در سینی فر بچینید. آن ها را برای 25 تا 30 دقیقه تا طلایی شوند، بپزید. اجازه دهید تا در سینی فر برای 10 دقیقه خنک شوند. سپس آن ها را در شکر وانیلی بغلتانید.

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط