طرز تهیه حلوای رولتی در نان میکادو - آکابانو
آکابانو: طرز تهیه حلوای رولتی در نان میکادو
حلوا در دسته دسرهای سنتی ایرانی جای دارد. ما در این مقاله قصد داریم ساختار شکنی کنیم و روش سرو این دسر سنتی را تغییر دهیم. با مراجعه به فروشگاه های لوازم قنادی می توانید نان میکادو را تهیه کنید و از این دسر خوشمزه در وعده افطار خود استفاده نمایید.
,<a style='color:#000' title='حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>حلوا</a>،<a style='color:#000' title='حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>حلوا</a>ی مجلسی،<a style='color:#000' title='حلوا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/9830.html'>حلوا</a> <a style='color:#000' title='زعفران' href='http://www.akairan.com/health/adviejat/201401293365.html'>زعفران</a>ی،نان میکادو،<a style='color:#000' title='شیر' href='http://akairan.com/ashpazi/ghazaye-koodak/2013525211228.html'>شیر</a>ینی،<a style='color:#000' title='غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>غذا</a>ی مناسبتی,[categoriy]

آکابانو: طرز تهیه حلوای رولتی در نان میکادو


مواد لازم جهت تهیه حلوا رولتی در نان میکادو

آرد سفید، گندم یا سنگک

2 پیمانه

روغن مایع

1/4 پیمانه

روغن جامد

به گزارش آکابانو: 2 قاشق غذا خوری

پودر دارچین

1/4 قاشق چای خوری

پودر کاکائو

1 قاشق چای خوری

نمک

1 پینچ

نان میکادو

2 عدد

مواد لازم جهت تهیه شهد حلوا

آب

1/2 پیمانه

گلاب

1/2 پیمانه

شکر

1 و 1/2 پیمانه

زعفران

به مقدار لازم


طرز تهیه حلوا رولتی در نان میکادو

  1. ابتدا آرد را الک کنید. سپس آرد الک شده را با حرارت ملایم تفت دهید تا کمی تغییر رنگ پیدا کند. توجه داشته باشید که آرد پس از مخلوط شدن با روغن هم تفت داده می شود. لذا، از تفت دادن بیش از اندازه آرد در ابتدای کار بپرهیزید. برای اطمینان از گلوله نشدن آرد پس از تفت دادن مجددا آرد را الک کنید.
  2. وسط آرد را خالی کنید، دارچین، پودر کاکائو و نمک را درون آرد الک کنید و روغن مایع و روغن جامد را وسط آرد بریزید و شروع به مخلوط کردن آن ها کنید. تا جایی تفت دهید که رنگ مطلوب حاصل شود. (نمک را به میزانی که بین دو انگشت جاگیرد اضافه کنید. این کار باعث می شود طعم کاکائو بهتر نمایان شود.)
  3. در این مرحله شهد را آماده نمایید. برای این منظور باید آب و شکر را روی حرارت ملایم قرار دهید تا ذرات شکر کاملا ذوب شوند. در آخر زعفران و گلاب را اضافه کنید و از روی حرارت بردارید.
  4. شهد را آرام آرام به آرد اضافه کنید و به خوبی مخلوط نمایید تا شربت جذب آرد شود و اصطلاحا حلوا قوام آید.
  5. در این مرحله نان میکادو را به کمک پارچه ای مرطوب کمی نمناک کنید تا حالت انعطاف پذیری پیدا کند.
  6. پس از اینکه حلوا کمی خنک شد، مقداری حلوا روی نان میکادو قرار دهید و به کمک پالت و یا هر وسیله مسطح دیگر، حلوا را به صورت یکنواخت به ضخامت 2 تا 3 میلی متر روی سطح نان میکادو پهن کنید. سپس از طول، شروع به رول کردن نان کنید.
  1. پس از رول کردن نان را به مدت 2 ساعت درون یخچال استراحت دهید و سپس به اندازه مناسب برش بزنید. (نان را به وسیله کاغذ روغنی رول کنید و با کاغذ درون یخچال قرار دهید.)

برای آشنایی با نکاتی که در هنگام پخت حلوا باید به آن توجه داشت به طرز تهیه حلوای زعفرانی و مجلسیدر بخش آشپزی ستاره مراجعه کنید.


گروه آشپزی ستاره

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال