طرز تهیه سوفله پرتقال (فرانسوی) - آکابانو
آکابانو: طرز تهیه سوفله پرتقال (فرانسوی)
در این بخش از آشپزی ایرانی آموزش طرز تهیه سوفله پرتقال فراهم شده است؛همراه با آکا ایران در بخش آشپزی ایرانی برای طرز تهیه سوفله پرتقال
آشپزی ایرانی - مجله اینترنتی آتایران:
,<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>،<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a> ملل،<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a> ملل در آکا ایران،طرز تهیه سوفله <a style='color:#000' title='پرتقال' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5161.html'>پرتقال</a>،سوفله <a style='color:#000' title='پرتقال' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5161.html'>پرتقال</a>،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> فرانسوی،آکا ایران،مجله اینترنتی،مجله،مجله <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>،آتا،آکا ایران,[categoriy]

آکابانو: طرز تهیه سوفله پرتقال (فرانسوی)دستور پختسوفله پرتقال (فرانسوی) در آشپزی ایرانی


سوفله واژه ای فرانسوی به معنای پف کردن و بالا آمدن است. در تهیه سوفله همیشه زرده و سفیده تخم مرغ از هم جدا می شوند. یکی از دلایل اصلی پف کردن سوفله، جدا هم زدن سفیده تخم مرغ است که اگر با کمی نمک همراه باشد پف خوبی به آن می دهد.

به گزارش آکابانو: سوفله ها را می توان به دو صورت هم برای غذا و هم به صورت شیرین به عنوان دسر درست کرد. ما یک دسر متفاوت برای تان در نظر گرفته ایم. فقط یادتان باشد سوفله را بعد از آماده کردن، سریع سرو کنید چون پف خود را در 5 تا 10 دقیقه بعد از بیرون آمدن از فر از دست خواهد داد. معمولا سوفله را در هر ظرفی که درمقابل گرمای فر مقاوم باشد درست می کنند و در این نوع سوفله ای که دستورش را برای تان گذاشته ایم، سوفله را در خود پرتقال درست کرده ایم، ولی آن را به صورت سنتی در ظرف هایی به اسم «رمکین» هم درست می کنند.

مواد لازم:

پرتقال متوسط: چهار عدد.
آب پرتقال: یک دوم پیمانه.
آرد ذرت: دو قاشق غذاخوری.
عسل: یک قاشق غذاخوری.
شکر: یک چهارم پیمانه.
زرده تخم مرغ: دو عدد.
سفیده تخم مرغ: سه عدد.
رنده پوست پرتقال: یک قاشق غذاخوری.

طرز تهیه:

۱- فر را روی 190 درجه سانتی گراد گرم کنید. سر پرتقال ها را ببرید و داخل آنها را خالی کنید.

۲- شکر، آرد ذرت، رنده پوست پرتقال، آب پرتقال و عسل را در یک قابلمه کوچک بریزید و روی حرارت بگذارید تا کمی غلیظ شود، سپس آن را از روی حرارت بردارید.

۳- زرده تخم مرغ را با چنگال هم بزنید و بعد دو قاشق غذاخوری از مواد داخل قابلمه را که قبلا درست کردید، درون زرده تخم مرغ بریزید و همزمان تند هم بزنید تا زرده نبندد و بعد بقیه مواد داخل قابلمه را به زرده اضافه کنید، هم بزنید و کنار بگذارید تا سرد شود.

۴- سفیده تخم مرغ را با همزن خوب هم بزنید تا پف کند، بعد سفیده را کم کم به مواد زرده اضافه کنید و با قاشق به صورت دورانی هم بزنید تا پف سفیده نخوابد.

۵- پرتقال ها را درون سینی فر بگذارید و مواد سوفله را داخل آنها بریزید به طوری که سه چهارم پرتقال ها را پر کند.

6.سینی را در فر گذاشته و برای 18 تا 20 دقیقه یا تا زمانی که پف کند و بالا بیاید، بپزید. بعد از آماده شدن روی آن را با پودر قند تزئین کرده و سریع سرو کنید.
منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط