دسرشعریه یا کونفی ترکیه Künefe - آکابانو

آکابانو: دسرشعریه یا کونفی ترکیه Künefe

,<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,شیرینی،دستورغذا,سفره <a style='color:#000' title='خون' href='http://www.akairan.com/health/bimari-behdasht/201401297289.html'>خون</a>ه,[categoriy]

آکابانو: دسرشعریه یا کونفی ترکیه Künefe

دسرشعریه یا کونفی ترکیه Künefe

به گزارش آکابانو: دسر کونفی ترکیه رشته کنافه یا رشته ختایی یا شعریه و رشته پاکستانی در تهران : خیابان مولوی و کوچه مروی و فروشگاه های لوازم قنادی موجودست . فروشگاه های لوازم قنادی هم دارند . .فرق این دسر کونفه با کادایف اینه که کونفه پنیر دارد .
مواد لازم :
رشته کادایف یا کنافه یا رشته خطایی یا ختایی یک بسته

کره ذوب شده سیصد و پنجاه گرم

پنیر ریکوتا یا خامه ای چهارصد و پنجاه گرم

پودر هل یا عرق هل یک تا دو ق غ

پنیر موزارلا رنده شده یک پیمانه

شیر نصف پیمانه

آرد #ایرمیک یا #سمولینا دو تا سه ق غ

شربت بار یا شهد مخلوط با گلاب یک و نیم پیمانه

پودر پسته نرم

طرز تهیه : از قبل فر را روی صد و هشتاد درجه سانتیگراد تنظیم و گرم کنید . داخل کاسه رشته ها را با دست خرد کنید و بعد با کره ذوب شده مخلوط کنید. پنیر موزارلا رنده شده و پنیر ریکوتا را باهم مخلوط کنید . شیر و آرد ایرمیک یا سمولینا را مخلوط کرده و مدت حدود یک دقیقه روی حرارت ملایم هم بزنید و تا داغ است روی پنیر ها اضافه کنید و مخلوط کنید .اکنون کف ظرف قالب را چرب کرده و رشته ها را ته قالب ریخته و کف قالب پخش کنید.اکنون از مخلوط آرد و پنیر روی رشته ها ریخته و بعد باز رشته لایه به لایه بریزید . قالب یا سینی را در وسط فر و به حدود ۴۵ دقیقه بپزید تا رویه طلایی شود . بعد بگذارید کمی خنک شود و در ظرف پذیرایی وارونه کرده و شربت بریزید و با پودر پسته تزیین کنید . این دسر باید گرم سرو و یا همراه با خامه و یا بستنی هم سرو میشود .

https://www.instagram.com/sofrehkhune/

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام