طرز تهیه پیروک گلابی - آکابانو
آکابانو: طرز تهیه پیروک گلابی
در این بخش از آشپزی ایرانی آموزش طرز تهیه پیروک گلابی فراهم شده است؛همراه با آکا ایران در بخش آشپزی ایرانی برای طرز تهیه پیروک گلابی
آشپزی ایرانی - مجله اینترنتی آتایران:
,<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>،<a style='color:#000' title='آشپزی ایرانی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>آشپزی ایرانی</a>،<a style='color:#000' title='آشپزی ایرانی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>آشپزی ایرانی</a> در آکا ایران،<a style='color:#000' title='آشپزی ایرانی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>آشپزی ایرانی</a> در آکا ایران،طرز تهیه پیروک <a style='color:#000' title='گلابی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/golabi.html'>گلابی</a>،پیروک <a style='color:#000' title='گلابی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/golabi.html'>گلابی</a>،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> <a style='color:#000' title='گلابی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/golabi.html'>گلابی</a>،آکا ایران،مجله اینترنتی،مجله،مجله <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>،آتا،آکا ایران,[categoriy]

آکابانو: طرز تهیه پیروک گلابیدستور پختپیروک گلابی در آشپزی ایرانی


مواد لازم:

کره: 100 گرم
تخم مرغ: 2 عدد
آرد سفید: 2 و 1/4 پیمانه
پودر شکر: 1/4 پیمانه
گلابی: 5 عدد
کشمش: 3 قاشق سوپخوری
بادام پودر شده: 1/4 پیمانه
آب سرد: 1/8 پیمانه
بیکینگ پودر: 1 و 1/2 قاشق چایخوری.
گردوی نگینی خرد شده: 1/8 پیمانه

به گزارش آکابانو: مواد زرینه:

زرده تخم مرغ: 1 عدد
شیر: 1 قاشق سوپخوری
زعفران آب زده: 1 قاشق چایخوری
کنجد: به میزان لازم

طرز تهیه:

1. کره، آرد سفید، بیکینگ پودر، پودر شکر و بادام پودرشده را با هم مخلوط کنید تا کاملا یکدست و حالت خرده نان پیدا کند.

2. سپس تخم مرغ ها و آب سرد را اضافه کنید و ورز دهید تا خمیر درست شود. سپس خمیر را به مدت 30 دقیقه در یخچال بگذارید.بعد از آن دو سوم خمیر را درون قالب تارت پهن کنید.

3. از مخلوط کمپوت گلابی، کشمش و گردوی خرد شده بریزید.سپس از باقیمانده خمیر، نوار و رشته های باریک درست کنید و به صورت تار و پود و حالت چهارخانه کنار هم قرار دهید. می توانید یک رشته هم دور قالب قرار دهید و از مواد زرینه روی آن بمالید و کنجد بپاشید.

طرز تهیه زرینه:

زرده تخم مرغ، شیر و زعفران را با هم مخلوط کنید و با چنگال بزنید تا یکدست شود.

کمپوت گلابی:

1. گلابی ها را پوست کنده، رنده کنید و همراه دارچین و کره روی حرارت به مدت 4 الی 5 دقیقه تفت دهید تا گلابی ها کمی نرم شود. سپس بین پیروک قرار دهید.

2. درصورت دلخواه می توانید یک قاشق سوپخوری شکر قهوه ای به گلابی ها اضافه کنید.

3. پیروک آماده شده را به مدت 45 دقیقه در فر 180 درجه سانتی گراد بگذارید، سپس از فر خارج کنید و به مدت 1 ساعت در محیط قرار دهید و بعد از 5 ساعت قرار دادن در یخچال به اندازه دلخواه برش بزنید.

4. پیروک گلابی را می توانید درون ظرف دردار به مدت یک هفته نگهداری کنید.
منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط