طرز تهیه پاناکوتای شکلاتی ؛ آشپزی ایرانی 1127 - آکابانو
آکابانو: طرز تهیه پاناکوتای شکلاتی ؛ آشپزی ایرانی 1127
در این بخش از آشپزی ایرانی آموزش طرز تهیه پاناکوتای شکلاتی فراهم شده است؛ همراه با آکا ایران در بخش آشپزی ایرانی برای تهیه پاناکوتای شکلاتی
آشپزی ایرانی - مجله اینترنتی آتایران:
,<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>،<a style='color:#000' title='پاناکوتا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201321633925.html'>پاناکوتا</a>ی شکلاتی،<a style='color:#000' title='طرز تهیه پاناکوتا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201321633925.html'>طرز تهیه پاناکوتا</a>ی شکلاتی،<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>،<a style='color:#000' title='آشپزی ایرانی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>آشپزی ایرانی</a>،<a style='color:#000' title='آشپزی ایرانی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>آشپزی ایرانی</a> در آکا ایران،مجله اینترنتی،آکا ایران،مجله،آتا،آکا ایران,[categoriy]

آکابانو: طرز تهیه پاناکوتای شکلاتی ؛ آشپزی ایرانی 1127


دستورالعمل پاناکوتای شکلاتی در آشپزی ایرانی


مواد لازم:

شیر 2 پیمانه

به گزارش آکابانو: - خامه صبحانه 1/4 پیمانه

- پودر ژلاتین 1.5 قاشق سوپخوری

- شکر 6 قاشق سوپخوری

- پودر کاکائو 4 قاشق چایخوری

- وانیل 1/8 قاشق چایخوری

- شکلات 20 گرم

طرز تهیه :

پودر ژلاتین را روی نصف پیمانه شیر خنک می ریزیم و می گذاریم تا حالت اسفنجی پیدا کند سپس با ماکروفر یا به روش بن ماری حرارت می دهیم و بهم میزنیم تا پودر ژلاتین کاملا حل شود.

خامه را با قاشق کمی بهم می زنیم و شیر را کم کم اضافه می کنیم و با شکر روی حرارت می گذاریم تا داغ شود و شکر حل شود حل که شد از حرارت برمی داریم و پودر کاکائوی الک شده و وانیل را اضافه می کنیم و خوب بهم می زنیم و بعد مخلوط شیر و ژلاتین را اضافه می کنیم و باز بهم می زنیم تا کاملا یکدست شود.

این دسر را می توانید بصورت یک تکه در یک قالب هم درست کنید و یا به صورت تک نفره آماده کنید. .

بعد به مدت چهار ساعت داخل یخچال قرار بدین، برای خارج کردن دسر از ظرف لبه های دسر رو به با چاقو از ظرف جدا کنید بعد راحت خارج میشه.

برای تزیین میتونید از شکلات تخته ای که روی حرارت غیر مستقیم کاملا ذوب و روان شده استفاده کنید. البته نباید داغ روی پاناکوتا بریزید که پاناکوتا از حالت خارج نشه. نیم ساعت هم برای سفت شدن شکلات داخل یخچال بزارید.

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام