روش تهیه سالاد سیب زمینی با رب انار - آکابانو

آکابانو: سالاد سیب زمینی با رب انار:

,آشپزی,آموزش آشپزی,سالاد,[categoriy]

آکابانو: روش تهیه سالاد سیب زمینی با رب انار


مواد لازم:
سیب زمینی 1 عدد متوسط
به گزارش آکابانو: پیاز کوچک 1عدد
گوجه فرنگی گیلاسی 3-4 عدد
رب انار ndash; لیمو

طرز تهیه:
سیب زمینی را پخته ( می توانی در فر با پوست بپزیم) سپس مکعبی خرد می کنیم. گوچه فرنگی و پیاز را هم خرد می کنیم ادویه جات و رب انار و لیمو ترش را هم میریزیم

خواص سیب زمینی در این سالاد :
تحقیقات نشان می دهد ، پودر سیب زمینی معمولی می تواند خون را منعقد کند و بریدگی های کوچک را ببندد .اگر سیب زمینی آب پز را آمیخته با گیاهان و دانه های لعاب دار مانند قدومه یا اسپرزه و غیره به شکل جوشانده در آورند و ضمادش را بر روی ورم ها ، التهاب های سطحی ، کوبیدگی ها ، ضرب خوردگی ها ، ورم حاد انگشتان قرار دهند ، اثر شفابخش دارد .
مصرف نکردن سیب زمینی موجب عصبیت و پرخاشگری می شود .آهن و کلسیم موجود در سیب زمینی باعث کاهش اسید اوریک و جلوگیری از سنگ کلیه می شود .اگر سیب زمینی بدون روغن ، کره و سس سرو شود ، هر سیب زمینی تنها ۱۰۰ کالری انرژی دارد و مصرف ۲ نوبت در روز به مدت یک ماه باعث کاهش فشار خون می شود .
سیب زمینی تاثیر زیادی در درمان روماتیسم دارد .جالب است بدانید که انواع سیب زمینی بیش از ۵هزار نوع است که حدود ۳هزار نوع آن در آمریکای لاتین به دست می آید .ذخیره کردن سیب زمینی در فریزر باعث تبدیل نشاسته آن به قند شده و مزه آن را ناخوشایند می کند .

لايک انتشار در تلگرام