طرز تهیه کوکوی سبزی خوشمزه و ترد - آکابانو

,طرز تهیه,طرز تهیه <a style='color:#000' title='کوکو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko1/'>کوکو</a>ی <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a>,طرز تهیه <a style='color:#000' title='کوکو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko1/'>کوکو</a>ی <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a> خوشمزه,[categoriy]

آکابانو: طرز تهیه کوکوی سبزی خوشمزه و ترد

آکابانو: طرز تهیه کوکوی سبزی خوشمزه و ترد

مواد لازم برایکوکوی سبزی :

به گزارش آکابانو: 1-سبزی(تره ndash; جعفری ndash; شوید ndash; گشنیز ndash; پیازچه ndash; سیر تازه) یک کیلو
2- تخم مرغ 5 تا 6 عدد
3- زرشکدر صورت تمایل 1 تا 2 قاشق سوپخوری
4-گردوی خرد کرده 1 قاشق غذاخوری
5-روغن 150 گرم
6-نمک و فلفل زردچوبهبه مقدار کافی
سبزی را خرد کرده و داخل کاسه ای می ریزیم تخم مرغها را در در آن شکسته نمک و فلفل و زردچوبه را به آن اضافه کرده و خوب هم می زنیم زرشک و گردوی خرد کرده را در صورت تمایل به مایه اضافه کرده و مجددا هم می زنیم بطوریکه مایه کف کند.
روغن را خوب داغ می کنیم مایه را داخل روغن می ریزیم و روی مایه را با پشت قاشق صاف می کنیم و در آنرا می گذاریم و با حرارت ملایم کارمان را ادامه می دهیم تامواد اولیه ما کاملاً پیوسته شود آنگاه آن را به هر شکلی که خواستیم می بریم و بر می گردانیم تا روی دیگر آن نیز سرخ شود.

برای خوشمزه تر شدنکوکوسبزی ، سرخ کردن سبزی کوکوبسیار مهم است . چون قرار نیست سبزی کوکوی ما پخته شود . در نتیجه اگر سبزی را خوب سرخ نکرده باشید دو رویکوکوسرخ میشود ولی داخل مواد خام میماند . استفاده از بیکینگ پودر باعث میشود موادکوکوهنگام سرخ شدن کمی یکدست تر در آمده و به حجمکوکوکمک میکند استفاده از یک قاشق غذاخوری شیر درکوکوباعث میشود مواد انسجام بیشتری داشته باشند.

در برخی موارد که عجله برای خوردن کوکو نداشتید می توانید کوکوی آماده شده را در یخچال بگذارید و یک یا دو ساعت بعد میل کنید. طعم کوکوی شما خوشمزه تر می شود.

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط