دستور تهیه سوپ گل کلم و خامه - آکابانو
,طرز تهیه سوپ گل کلم و خامه,سوپ گل کلم و خامه,درست کردن سوپ گل کلم و خامه,[categoriy]

آکابانو: دستور تهیه سوپ گل کلم و خامه

آکابانو: دستور تهیه سوپ گل کلم و خامه

,طرز تهیه سوپ گل کلم و خامه,سوپ گل کلم و خامه,درست کردن سوپ گل کلم و خامه,[categoriy]

نکاتی در رابطه با تهیه ی سوپ گل کلم و خامه :

به گزارش آکابانو: ۱- گل کلم را به گلچه های آن تقسیم کنید.
۲- سیب زمینی ها را تمیز بشویید. پوست آن ها را جدا و آن ها را خرد کنید.
۳- پیاز را هم خرد کنید.
۴- می توانید به جای آب مرغ از آب سبزیجات هم استفاده کنید.
۵- قارچ ها را با آب سرد بشویید، سپس آن ها راخشک کرده و خرد کنید.

گل کلم، سیب زمینی و پیاز را به همراه کره و نیمی از روغن در قابلمه ای روی حرارت متوسط قرار دهید تا روغن شروع به حباب زدن کند. درب ظرف را گذاشته، حرارت را کم کنید و بگذارید تا برای ۱۰ دقیقه بخار کرده و بپزند. آن ها را هر از گاهی هم بزنید. سبزیجات نرم شده ولی تغییر رنگ نمی دهند.
آب مرغ (یا آب سبزیجات) را اضافه کنید و بگذارید تا بجوش آید. سپس شیر را اضافه کرده و بگذارید تا مواد بجوش آیند. به آن ها نمک و فلفل اضافه کنید، و بدون درب برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بجوشانید تا سبزیجات نرم شوند. نیمی از خامه را اضافه کنید.
مواد را در چند نوبت در مخلوط کن بریزید و بزنید. برای داشتن بافتی خامه ای تر سوپ را از الک رد کنید. سپس باقیمانده خامه را به آن اضافه کنید. می توانید این سوپ را از ۱ روز قبل آماده کرده در یخچال قرار دهید و در زمان مصرف گرم کنید.
باقیمانده روغن را در ماهیتابه ای روی حرارت بالا گرم کنید و قارچ ها را در آن تفت دهید تا قهوه ای شوند. به آن ها نمک و فلفل سیاه بزنید.
برای سرو، سوپ را گرم کنید. آن را بچشید و در صورت نیاز به آن نمک و فلفل بیشتری بزنید. سوپ را در ظرف های مورد نظر بریزد، روی سطح آن ها کمی قارچ تفت داده شده قرار دهید و روی آن ها تره خرد شده بپاشید.

آشپزباشی

لايک انتشار در تلگرام