طرز تهیه کیک سیب زمینیِ عجیب و میوه ای - آکابانو
آکاایران: سیب زمینی شیرین همراه میوه و شکر تصفیه نشده در کیک سیب زمینی میوه ای کم چرب عجیب, با هم مخلوط می شوند و یک ترکیب خوشمزه را تشکیل می دهند.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 4189
وب سایت آوای سلامتی: سیب زمینی شیرین همراه میوه و شکر تصفیه نشده در کیک سیب زمینی میوه ای کم چرب عجیب, با هم مخلوط می شوند و یک ترکیب خوشمزه را تشکیل می دهند.
مواد لازم:

,<a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>,[categoriy]

آکاایران: طرز تهیه کیک سیب زمینیِ عجیب و میوه ایطرز تهیه:
به گزارش آکاایران: 1. کف یک قالب کیک چهارگوش به اندازه 18 سانتیمتر را کمی چرب نمایید .
2. سیب زمینی ها را داخل آب جوش به مدت 10 دقیقه بپزید تا نرم شوند . آن ها را آبکش نموده و پوره نمایید تا خمیر له شوند .
3. سیب زمینی های پوره شده را در حالی که هنوز داغ هستند , داخل کاسه ای بزرگ بریزید و کره و شکر را اضافه نمایید , آن ها را هم بزنید تا کره آب شده و شکر نیز حل گردد .
4. تخم مرغ ها , شیر , آب و پوست لیمو ترش , زیره سیاه و میوه های خشک خرد شده را خوب با یکدیگر بزنید . بکینگ پودر را روی مخلوط الک نموده و آن ها را به خوبی با یکدیگر ترکیب نمایید .
5. مایه را داخل قالب کیک آماده شده , بریزید .
6. کیک را در فری که از قبل گرم شده روی حرارت 160 درجه سانتیگراد یا 325 درجه فارنهایت و یا عدد 3 فرهای گازی به مدت 1 ساعت و ربع قرار دهید تا کیک کاملا مغز پخت شود .
7. کیک را از قالب خارج نموده و روی یک سینی مشبک فلزی قرار دهید . آن را به قطعات چهارگوش برش زده و سرد و یا گرم سرو نمایید .
توصیه سرآشپز:
این کیک به عنوان دسر برای جشن ها و مراسم ویژه مناسب است . می توان آن را از قبل آماده نمود و در یک کیسه قرار داده و منجمد نمود . سپس آن را در دمای اتاق یخ زدایی نموده و قبل از سرو در دمای معتدل فر گرم نمایید .

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط