لقمه های جوجه سوخاری با سس زردآلو – فینگر فود

طرز تهیه <a style='color:#000' title='جوجه' href='http://akairan.com/ashpazi/indianfood1/27817.html'>جوجه</a> <a style='color:#000' title='سوخاری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/gazaye-sokhari.html'>سوخاری</a>,طرز تهیه <a style='color:#000' title='جوجه' href='http://akairan.com/ashpazi/indianfood1/27817.html'>جوجه</a> <a style='color:#000' title='سوخاری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/gazaye-sokhari.html'>سوخاری</a> در فر,<a style='color:#000' title='پیش غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/201322502220.html'>پیش غذا</a>

لقمه های جوجه سوخاری با سس زردآلوفینگر فود

مواد لازم برای 12 نفر

آرد

نصف فنجان

نمک و فلفل سیاه

به میزان لازم

تخم مرغ بزرگ

2 عدد

پودر سوخاری یا پودر نان

1 و نیم فنجان

روغن زیتون تصفیه نشده

2 ق غ

پنیر پارمزان تازه رندهشده

نصف فنجان

فلفل قرمز

1 پینچ

سینه مرغ بن پوست و به قطعات 2 و نیم سانتی خرد شده

900 گرم

مربا یا پوره زردآلو

1 فنجان

برگ تازه آویشن خرد شده

1 ق چ

خردل دیژون

یک چهارم فنجان

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه لقمه های جوجه سوخاری با سس زردآلوفینگر فود آشنا میکنیم .

فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . کف سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و رویش اسپری جدا کننده بزنید و کناری بگذارید .

آرد را در کاسه ای ریخته با مقدار مناسب نمک و فلفل مخلوط کنید .

تخم مرغ ها را در کاسه ای دیگر با 2 ق غ آب هم بزنید تا یکدست شود .

پودر نان را هم در کاسه ی سوم جلوی دستتان بگذارید و با روغن زیتون مخلوط کنید و سپس پنیر و فلفل قرمز را به آن اضافه کرده هم بزنید تا کاملا مواد با هم مخلوط شوند .

تکه های مرغ را در آرد بگردانید تا تمام سطحشان به آرد آغشته شود و سپس تکان بدهید که آرد اضافه شان بریزید و سپس به کاسه تخم مرغ منتقلشان نکرده و با چنگال از تخم مرغ ها بیرون کشیده وو در مخلوط پودر نان و پنیر بگردانید و روی سینی فر با کمی فاصله از هم بچینید و این کار را تا اتمام تمام تکه های مرغ انجام دهید . سینی را به مدت 18 – 20 دقیقه در فر بگذارید تا تکه های مرغ بپزند و رویشان طلایی شود .

در کاسه ای کوچک مربای زردآلو را با سس خردل و برگ آویشن مخلوط کرده و 10 دقیقه صبر کنید جوجه ها از حرارت بیوفتند و سپس به همراه سس سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال