رول املت با زیتون و پنیر ریکوتا – فینگر فود

تزئین <a style='color:#000' title='صبحانه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/news20164171101280536.html'>صبحانه</a>,تزئین <a style='color:#000' title='املت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/'>املت</a>,<a style='color:#000' title='املت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/'>املت</a> مجلسی

رول املت با زیتون و پنیر ریکوتا – فینگر فود

زمان آماده سازی : 10 دقیقه

زمان پخت : 1 ساعت

مواد لازم برای 4 سرو

گوجه گیلاسی

250 گرم

روغن زیتون

3 ق غ

سرکه

2 ق چ

تخم مرغ زده شده

4 عدد

جعفری خرد شده

2 ق غ

پنیر ریکوتا

100 گرم

پنیر پارمزان رنده شده

1 ق غ

زیتون سیاه

6 عدد

طرز تهیه :

فر را با دمای 150 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . 6 عدد از گوجه ها را کناری گذاشته و مابقی را نصف کنید و از قسمت پوست روی سینی فر بچینید به طوریکه قسمت برش خورده رو به بالا باشد.

سرکه و 2 ق غ روغن زیتون را مخلوط کنید و روی گوجه ها بریزید و رویشان نمک و فلفل بپاشید و حدود 1 ساعت در فر بگذارید تا رویشان شروع به خشک شدن کند . این کار طعم شیرین و خوبی به گوجه ها میدهد .

گوجه هایی که کنار گذاشته بودید را چهار قاچ کرده و در کاسه ای بریزید . تخم مرغ ها ، جعفری و مقداری نمک و فلفل اضافه کرده هم بزنید .

با قلم مو کف یک تابه متوسط نچسب را چرب کنید و روی حرارت متوسط گذاشته 1 – 2 قاشق از مخلوط تخم مغ را در تابه ریخته و تابه را بچرخانید تا تمام سطح تابه را بپوشانند و 2 دقیقه طبخ کنید تا طلایی شوند سپس املت را برگردانده و طرف دیگرش را هم 1 دقیقه بپزید و سپس به بشقاب مناسبی متقل کنید و بقیه ی تخم مرغ ها را هم به همین شکل طبخ کنید . با این مواد تقریبا 3 – 4 املت میتوانید درست کنید .

در کاسه ای کوچک پنیر ریکوتا و نیمی از گوجه هایی که در فر خشک کرده بودید و پنیر پارمزان و زیتون را با هم مخلوط کنید و املت ها را روی سطح کار گذاشته و مخلوط پنیر را بینشان قرار دهید و املت را رول کنید و به قطعات 3 سانتی برش بزنید و با خلال دندان محکمشان کنید .و رویشان یک نصف گوجه کباب شده بگذارید و سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

ارزش غذایی هر املت

کالری

220 کیلو کالری

چربی

18 گرم

چربی اشباع

5 گرم

کربوهیدرات

2 گرم

شکر

2 گرم

فیبر

1 گرم

پروتئین

10 گرم

نمک

0.6 گرم

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال