سمبوسه سالاد سیب زمینی – فینگر فود

فینگر فود <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>رای <a style='color:#000' title='مهمانی' href='http://akairan.com/ashpazi/europefood1/news2016417375220192.html'>مهمانی</a>,فینگر فود <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>رای تولد,<a style='color:#000' title='سمبوسه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sondewich1/27656.html'>سمبوسه</a>

سمبوسه سالاد سیب زمینی – فینگر فود

زمان آماده سازی : 25 دقیقه

زمان کل : 1 ساعت و 25 دقیقه

مواد لازم برای 12 سرو

خمیر هزار لا

520 گرم

سیب زمینی پخته و مکعبی خرد شده

2 فنجان

سالسای آناناس

1 فنجان

پودر کاری

1 ق چ

گشنیز خرد شده

2 عدد

تخم مرغ

1 عدد

آب

1 ق غ

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه سمبوسه سالاد سیب زمینی – فینگر فود آشنا میکنیم .

فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . خمیرها را روی سطحی آرد پاشی شده به اندازه دو مربع 30 سانتی باز کنید و هر کدام را به 6 مربع مساوی برش بزنید تا در نهایت 12 عدد مربع خمیری داشته باشید .

سیب زمینی ، سالسا و پودر کاری و گشنیز را با هم مخلوط کنید و در صورت تمایل کمی سیب زمینی ها را پوره کنید . آب و تخم مرغ را در کاسه ای دیگر با چنگال هم بزنید .

مخلوط سیب زمینی را به اندازه ی مساوی روی برش های خمیر تقسیم کنید . لبه های خمیرها را کمی تخم مرغ بکشید و یک گوشه مربع را روی گوشه دیگر ببرید تا فرم مثلثی بگیرند و لبه های خمیر را با چنگال به هم بچسبانید و کاملا پرس کنید . روی سطح خمیرها را تخم مرغ بکشید و در سنیی فر بچینید و به مدت 20 دقیقه در فر بگذارید بپزند و طلایی شوند و به همراه سس سالسای اضافه سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال