دسر تریفل سه رنگ بری

<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> میوه,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> مجلسی,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> کیک و <a style='color:#000' title='توت فرنگی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/totfarang.html'>توت فرنگی</a>

دسر تریفل سه رنگ بری

زمان آماده سازی : 30 دقیقه

زمان کل : 1 ساعت و 45 دقیقه

مواد لازم برای تریفل 22 سانتی

آرد

2 فنجان

کره هم دما با اتاق

1 فنجان

وانیل

2 ق چ

شکر

1 و نیم فنجان

تخم مرغ هم دما با اتاق

5 عدد بزرگ

مواد میانی

خامه

3 فنجان

شکر

یک سوم فنجان + 2 ق غ

توت فرنگی تازه و اسلایس شده

450 گرم

تمشک تازه

300 گرم

بلو بری تازه

300 گرم

طرز تهیه :

در این مقاله از آکابانو شما را با طرز تهیه دسر تریفل سه رنگ بری آشنا میکنیم .

برای تهیه پاوند کیک :

فر را با دمیا 160 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . یک قالب لوف 22 سانتی را با کره چرب کرده آرد پاشی کنید .

آرد را الک کنید کناری بگذارید . کره ، وانیل و شکر را مخلوط کرده با سرعت متوسط همزن 3 – 5 دقیقه هم بزنید تا کرمی شود . تخم مرغ ها را یکی یکی اضافه کرده هر بار هم بزنید یکدست شود .

سرعت همزن را کم کنید آرد را اضافه کرده هم بزنید تا خمیر یکدست شود سپس خمیر را در قالب ریخته رویش را صاف کنید و 1 ساعت و 25 دقیقه در فر بگذارید بپزد و اگر خلال دندان وسط کیک زدید و خمیری به آن نچسبید میتوانید از فر بیرون بیاورید . 15 دقیقه کاری بگذارید از حرارت بیوفتد سپس روی توری سیمی برگردانده و بگذارید کاملا خنک شود سپس مربعی برش بزنید .

خامه را با همزن برقی و سرعت متوسط به بالا هم بزنید تا فرم بگیرد وقتی خامه شروع به غلیظ شدن کردن شکر را اضافه کرده هم بزنید فرم بگیرد .

کف ظرف تریفل 22 سانتی را را یک لایه از مکعب های پاوند کیک پر کنید و رویش را با یک سوم از خامه بپوشانید یک لایه برش های توت فرنگی را به صورت عمودی دور تا دور ظرف بچینید و روی خامه را با بقیه توت فرنگی ها و یک سوم تمشک ها بپوشانید . یک لایه دیگر خامه روی بری ها بکشید و رویشان را با بلوبری پر کنید و باقیمانده ی کیک ها را رویش بچینید و با باقیمانده خامه رویش را بپوشانید و دور تا دورش تمشک بچینید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط