لقمه های پای اسفناج – فینگر فود

<a style='color:#000' title='ساندویچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sondewich1/'>ساندویچ</a> <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا <a style='color:#000' title='خمیر' href='http://www.akairan.com/shirinipazi/khamir1/'>خمیر</a> فیلو,فینگر فود <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا <a style='color:#000' title='خمیر' href='http://www.akairan.com/shirinipazi/khamir1/'>خمیر</a> فیلو,فینگر فود <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>رای <a style='color:#000' title='مهمانی' href='http://akairan.com/ashpazi/europefood1/news2016417375220192.html'>مهمانی</a>

لقمه های پای اسفناج – فینگر فود

زمان آماده سازی : 35 دقیقه

زمان پخت : 12 دقیقه

مواد لازم برای 16 لقمه پای اسفناج

اسفناج خرد شده

300 گرم

سفیده تخم مرغ

1 عدد

پیازچه ریز خرد شده

یک چهارم فنجان

جوز هندی

یک هشم ق چ

پنیر فتای خرد شده

1 فنجان معادل 120 گرم

خمیر فیلو یا خمیر یوفکا

4 ورق

روغن زیتون یا کره ذوب شده سرد

4 ق غ

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه لقمه های پای اسفناج – فینگر فود آشنا میکنیم .

فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . اسفناج ها را روی حوله کاغذی یا پارچه پهن کنید تا خشک شوند .

در کاسه ای متوسط سفیده تخم مرغ را هم بزنید و پیازچه و جوش هندی را به آن اضافه کنید سپس اسفناج و پنیر فتا را با مواد مخلوط نمایید .

یک ورق خمیر فیلو را روی سطح کار پهن کنید ( مابقی خمیرها را با حوله مرطوب بپوشانید که خشک نشوند ) خمیر را به موازات قسمت طولانی تر به 4 نوار مساوی تقسیم کنید و رویشان روغن زیتون بکشید .

در گوشه ی یک طرف نوار های فیلو 2 ق غ از مخلوط اسفناج بگذارید و گوشه ی خمیر را گرفته به لبه ی سمت مقابل برسانید و به صورت مثلثی تا بزنید و لبه های خمیر را به هم بچسبانید و مابقی نوار را به همین شکل مثلثی دورش بپیچانید و روی سطحش را دوباره روغن بکشید و روی سینی ای که پرب کرده اید بگذارید . این کار را ادامه دهید تا در نهایت 16 لقمه ی مثلثی داشته باشید .

لقمه های اسفناج را به مدت 12 دقیقه در فر بگذارید بپزندو طلایی شوند بعد از پخت 10 دقیقه کناری بگذارید از حرارت بیوفتند سپس سرو نمایید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

ارزش غذایی هر لقمه پای اسفناج

کالری

86

پروتئین

3 گرم

چربی

7 گرم

کربوهیدرات

4 گرم

فیبر

1 گرم

کلسیم

67 میلی گرم

آهن

1 میلی گرم

فولیک اسید

24 میلی گرم

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال