بستنی چوبی آناناس و توت فرنگی

<a style='color:#000' title='بستنی' href='http://akairan.com/ashpazi/deser-sos/17188.html'>بستنی</a>,<a style='color:#000' title='انواع بستنی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/5708.html'>انواع بستنی</a>,<a style='color:#000' title='بستنی' href='http://akairan.com/ashpazi/deser-sos/17188.html'>بستنی</a> میوه ای

بستنی چوبی آناناس و توت فرنگی

مواد لازم برای 10 عدد بستنی چوبی

آناناس خرد شده

2 فنجان

توت فرنگی اسلایس شده

3 فنجان

آب آناناس

یک سوم فنجان + نصف فنجان

سیروپ ساده ( 1 فنجان آب + 1 فنجان شکر )

3 ق غ

طرز تهیه :

در این مقاله از آکاایران شما را با طرز تهیه بستنی چوبی آناناس و توت فرنگی آشنا میکنیم .

آناناس های خرد شده را به همراه یک سوم فنجان آب آناناس در مخلوط کن ریخته پوره کنید و 1 قاشق 1 قاشق سیروپ اضافه کنید تا شیرینی اش برایتان اندازه شود سپس به ظرف دیگری منتقل نمایید .

مخلوط کن را بشویید و توت فرنگی ها را به همراه نصف فنجان آب آناناس پوره کنید و متناسب با ذائقه خودتان سیروپ اضافه کنید .

قالب های بستنی را تا نیمه از پوره توت فرنگی پر کنید و سپس به آرامی پوره آناناس را اضافه کنید که زیاد با هم مخلوط نشوند . پوره آناناس غلیظ تر از پوره توت فرنگی است بنابراین کاملا با توت فرنگی مخلوط نمیشود وبه صورت طرح مرمری داخل توت فرنگی میرود .

روی قالب ها را یک لایه فویل بکشید و وسط هر قالب یک عدد چوب بستنی بگذارید و حداقل 3 ساعت در فریزر بگذارید خودشان را بگیرند و سفت شوند .

برای جدا کردن بستنی ها از قالب آنها را به مدت 60 – 90 ثانیه در آب هم دما با محیط بگذارید تا یخ دورشان باز شده بستنی ها را حت از قالب خارج شوند .

برای تهیه سیرو پ ساده هم میتوانید آب و شکر را به یک اندازه با هم مخلوط نموده روی حرارت به جوش بیاورید و هم بزنید تا شکر حل شود سپس کناری بگذارید تا به دمای اتاق برسد .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال