دسری شیک و ساده برای تازه عروس ها

پاوند کیک,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> پاوند کیک ,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> آناناس

دسری شیک و ساده برای تازه عروس ها

برای 6 نفر

زمان آماده سازی : 10 دقیقه

زمان پخت : 2 دقیقه

یکی از دغدغه های عرس خانم ها اینه که موقع پذیرایی از مهمون چطوری سنگ تموم بذارن و چون معمولا در این زمینه تجربه ی کمی دارن گاهی هول میکنن و دچار استرس میشن . ما امروز در آکابانو یه دسر شیک و ساده بهتون آموزش میدیم که نیاز به وقت زیادی هم نداره و فوری تهیه میشه ولی در ع وض بسیار زیبا و چشم پر کنه .

فقط کافیه چند روز قبل پاوند کیکتون رو آماده کرده باشید . البته تهیه پاوند کیک بسیار راحته و ماندگاری خوبی هم داره به شرطی که تو یه بسته بندی که هوا بهش نفوذ نکنه تو یخچال نگهداریش کنید .

میتونید تو فریزر هم تا 1 ماه پاوند کیکتون رو نگه دارید ولی قبل استفاده حتما باید یه مدت از یخچال خارجش کنید تا یخ زدایی بشه .

در ادامه دستور تهیه پاوند کیک رو هم براتون مینویسم . اگه فرصت تهیه کیک رو نداشتید میتونید از انواع کیک های مستطیلی شکل بازاری هم استفاده کنید ولی مطمئن باشید که کیفیت کیکی که تو خونه درست میکنید خیلی بهتر میشه .

مواد لازم

برش ها 2 سانتی از پاوند کیک

6 عدد

آناناس

6 حلقه

ماست یا دنت پشن فرون

1 و نیم فنجان

طرز تهیه :

در این مقاله از آکابانو شما را با طرز تهیه دسری شیک و ساده برای تازه عروس ها آشنا میکنیم.

حلقه های آناناس و برش های پاوند کیک را در تابه ی گریل برای مدت 1 – 2 دقیقه در هر طرف گریل کنید .

روی هر برش پاوند کیک یک قاشق پشن فرون ریخته و رویش اسلایش های آناناس بگذارید . سایر تزئینات این دسر خوشمزه به سلیقه ی خودتان است .

مواد لازم برای تهیه پاوند کیک

کره هم دما با اتاق

225 گرم

آرد

1 و نیم فنجان

شکر

1 لیوان

وانیل

1 ق چ

تخم مرغ هم دما با اتاق

5 عدد

پاوند کیک,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> پاوند کیک ,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a> آناناس

فر را با دمای 180 درجه روشن کنید تا گرم شود .

یک قالب لوف 12 * 22 سانتی را کاملا چرب کرده با کاغذ روغنی بپوشانید و روی کاغذ را چرب کنید . بهتر است کمی لبه های کاغذ از قالب اضافه باشد که راحت تر کیک را از آن خارج کنید .

تخم مرغ ها را با هم زن دستی مخلوط نمایید تا از حالت لختگی خارج شود .

کره ، شکر و وانیل را با سرعت متوسط همزن برقی به مدت 8 دقیقه بزنید و کره هایی که به لبه ی ظرف میگیرند را با قاشق به وسط ظرف برگردانید .

عامل اصلی پف کردن پاوند کیک شما همین هم زدن کره و شکر است پس دقت کافی را در این مرحله داشته باشید .

در حین هم زدن تخم مرغ و وانیل را کم کم اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا با هم ترکیب شوند .

سرعت هم زن را کم کرده آرد را اضافه کنید و تا زمانی که مخلوط شود هم بزنید .

مایع خمیر را داخل قالب بریزید از آنجا که این خمیر نسبت به سایر خمیرها کمی سفت است بهتر است با قاشق رویش را صاف کنید سپس به مدت 60 – 65 دقیقه در فر بگذارید تا مرکز کیک به سمت بالا پف کند و اطرافش کمی تغییر رنگ بدهند .

اگر خلال دندان داخل کیک فرو کردید و تمیز بیرون آمد میتوانید کیک را از فر خارج کنید و به مدت 1 ساعت بگذارید در قالب سرد شود و سپس از قالب در آورده و کناری بگذارید تا کاملا خنک شود و برای مصارف اینده کاملا بسته بندی کنید که هیچ هوایی به آن نفوذ نکند و در یخچال نگهداری نمایید .

مترجم : سبا

تهیه و ترجمه اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام